15 експертних досліджень проведуть через пожежу на ювелірному заводі у Харкові

Нагадаємо, 8 січня 2014 року у Харкові на території ПАТ «Хартрон» виникла пожежа, внаслідок якої 8 осіб загинуло, 22 вдалося врятувати. З них 7 осіб госпіталізовано до міської лікарні для надання медичної допомоги.

За вказаним фактом слідчими органами Харківської області відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило загибель людей) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

На теперішній час по кримінальному провадженню здійснені першочергові слідчі та розшукові дії. За участю експертів з пожежної безпеки було проведено додатковий огляд місця події та службових приміщень, призначено 15 судово-медичних експертиз, а також вибухово-технічну експертизу речей, вилучених в ході огляду місця події.

Слідчими вже допитані в якості потерпілих особи, які були врятовані під час пожежі. Крім того, надали свідчення 17 очевидців пригоди.

Наразі слідство за вказаним кримінальним провадженням триває. Продовжується допит свідків події, встановлюється причина пожежі, матеріальний збиток, речові докази та речі, на підставі яких можливо здійснити висновок щодо причин займання.