"16 диктаторських законів" набувають чинності від 22 січня – Дня Соборності

21 січня офіційне видання Верховної Ради “Голос України” і урядове видання “Урядовий кур’єр” надрукували закони, прийняті парламентом 16 січня.

Закон №3879 “Про внесення змін до закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян” нардепів Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка набуває чинності на наступний день після опублікування в офіційній пресі, тобто 22 січня.

При цьому підпункт 5 пункту 18 розділу I відповідного закону (про введення норми про продаж sim-карт за паспортами) вступає в дію з 1 травня.

Закон про зміни до Регламенту Верховної Ради, який спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів, які скоїли злочин, набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 22 січня.

Закон “Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі” набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

Закон щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів набирає чинності через 6 місяців з дня його опублікування.

Закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 22 січня.

Закон “Про звільнення від кримінальної відповідальності учасників мирних зібрань, що відбувалися з 21 листопада до 26 грудня” набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 22 січня, і підлягає виконанню протягом місяця.

Закон “Про внесення зміни до закону України “Про безоплатну правову допомогу” про відстрочення набуття чинності положень пункту 6 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 22 січня.

Закон, яким вводиться відповідальність за наругу над місцями поховання учасників Другої світової війни, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 22 січня.

Закон, що змінює Кримінального кодекс в частині відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашистів і їх прибічників набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 22 січня.

Також в офіційній пресі опублікований текст закону про державний бюджет України на 2014 рік.

Нагадаємо, 17 січня президент Віктор Янукович підписав прийняті 16 січня Верховною Радою закони.

16 січня Верховна Рада ухвалила закон Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду – на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, зобов’язуєреєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім’ї,дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.