2014 У четвер, 6 лютого, на Тернопільщині оголошено строгий піст

Архиєпископ і митрополит Василій Семенюк закликає вірних Тернопільсько-Зборівської митрополії і архиєпархії до щоденної молитви та строгого постуза Україну у четвер, 6 лютого. Таке розпорядження він дав 31 січня відповідно до Звернення греко-католицького єпископату України з приводу суспільно-політичної ситуації в державі. Згідно з встановленою чергою, Тернопільсько-Зборівська митрополія зберігатиме піст у кожний четвер до часу стабілізації ситуації в Україні. 

Архиєрей просить вірних не бути байдужими, щиро молитися, жертвувати піст, відмовляючись від м’ясних та молочних страв, за Боже змилування над Україною та перемогу добра і правди.

У посланні всі архиєреї УГКЦ одностайно висловили свою солідарність з усіма, хто бореться за правду і справедливість в Україні, підтримали право громадян на мирний протест та засудили всяке кровопролиття та будь-які форми насильства.

“Ми висловлюємо свої глибокі співчуття сім’ям загиблих, запевняючи їх у нашій молитовній близькості, солідаризуємося з родинами переслідуваних, стаємо на боці побитих, пригноблених, утиснених і зневажених. Наш голос нині єднається з голосом мільйонів громадян України, які взивають до неба про правду і справедливість“, – йдеться у зверненні.

Архиєреї з великою тривогою і болем серця сприйняли прояви насилля, утисків і переслідувань мирних демонстрантів із боку силових структур України. “Ганебним і принизливим для самої держави став загальновідомий факт, що силові структури почали діяти у згоді зі злочинними найманцями, які чинили погроми та нападали на мітингувальників, лікарів, журналістів і навіть на звичайних громадян, серед яких були літні особи й діти”.

Саме тому ієрархи УГКЦ оголосили безперервний строгий піст в єпархіях та екзархатах за таким порядком:

  • понеділок – Київська архиєпархія, Донецько-Харківський екзархат, Одесько-Кримський екзархат;
  • вівторок – Львівська архиєпархія, Стрийська єпархія;
  • середа – Івано-Франківська архиєпархія, Коломийсько-Чернівецька єпархія;
  • четвер – Тернопільська архиєпархія, Бучацька Єпархія, Самбірсько-Дрогобицька єпархія;
  • п’ятниця – Сокальсько-Жовківська єпархія, Луцький Екзархат, Мукачівська єпархія.

Окремо єпископи доручили вірним після кожної Божественної Літургії промовляти молитву митрополита Андрея Шептицького за кращу долю українського народу та закликали продовжувати у храмах, монастирях та семінаріях безперервну цілодобову молитву, відповідно до порядку, визначеного отцями-парохами та настоятелями, а кожного дня о 21.00 год. єднатися у спільній молитві за Україну. Також підкреслили важливістьприватної молитви за Україну.