2014 в Україні – рік Тараса Шевченка

Під час розширеної апаратної наради у Київській міській державній адміністрації презентували план заходів із відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

«Указом Президента України 2014 рік оголошено в Україні Роком Тараса Шевченка. Підготовка до 200-річного ювілею Кобзаря розпочалася і триває впродовж кількох останніх років. І у 2014 році ми присвятимо свою роботу належному відзначенню цієї знаменної дати. Так, ми підготували план заходів, у якому найвагоміше місце посідають події мистецького та культурно-освітнього спрямування», – зазначила перший заступник директора Департаменту культури Валентина Ліновицька.

Вона зауважила, що у період відзначення ювілею навчальні заклади міста приділяють цьому питанню особливу увагу, адже вивчення творчості Великого Кобзаря має важливе значення у вихованні сучасного покоління, яке підростає. Саме тому у міському плані святкування 200-річного ювілею Тараса Шевченка передбачена велика кількість заходів для дітей та молоді.

Також у рамках програми святкування 200-річчя від дня народження генія у столиці відбудеться 24-й Міжнародний фестиваль «Музичні прем’єри сезону», приурочений пам’ятній даті.

Серед тематичних заходів, що відбуватимуться у місті, заплановані фольклорно-мистецьке свято, Фестиваль дитячих хорових колективів «Дитяче співоче поле «Тарасова пісня», Мистецький проект «Шевченківські етюди», Міський конкурс-виставка «Тарасовими шляхами», присвячений творчості Кобзаря

«Загалом на сьогодні нашим планом передбачено 44 основних мистецьких та культурно-освітніх заходів, але, я впевнена, їх буде значно більше. У кожному районі столиці також складено та затверджено плани заходів із відзначення 200-річчя Шевченка. Їхня кількість лише за один шевченківський рік сягне не менше тисячі. Без сумніву, всі заклади культури комунальної власності міста – театри, кінотеатри, публічні бібліотеки, музеї – у 2014 році спрямують свою роботу на відзначення ювілею Тараса Шевченка. Так само будуть зорієнтовані і навчальні заклади Києва», –підкреслила Валентина Ліновицька та додала, що центральною урочистою подією стане творчий звіт майстрів та аматорів народного мистецтва столиці.

Вона закликала усіх керівників приділити велику увагу та проявити громадянську свідомість і відповідальність у справі підготовки та відзначення 200-річного ювілею Кобзаря.