28 січня – позачергова сесія Верховної Ради

На позачерговій сесії 28 січня розглядатиметься питання щодо нинішньої ситуації у державі та шляхів розв’язання політичної кризи в Україні мирним шляхом. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Рибак у п’ятницю, 24 січня, в інтерв’ю телеканалу «Рада».

При цьому Глава парламенту особливо наголосив на тому, що питання про можливість запровадження в країні надзвичайного стану не розглядатиметься. «На позачерговій сесії буде розглядатись одне питання – ситуація, яка склалася на сьогоднішній день. Вона дуже непроста. І будуть розглядатися шляхи розв’язання політичної кризи в Україні мирним шляхом», – сказав він, зазначивши, що жодні документи щодо запровадження надзвичайного стану в Україні «ніде не розглядалися, вони не готуються, і це питання на позачерговій сесії не розглядатиметься». Володимир Рибак нагадав, що вчора відбулася його зустріч із Президентом України Віктором Януковичем.

«Ми погодилися, що ситуація в країні диктує політикам мобілізувати всі сили для врегулювання політичної кризи в країні», – наголосив він. «Політики повинні все зробити, щоб врегулювати те, що сьогодні є в країні, політичними методами. Влада повинна почути опозицію, опозиція повинна почути владу і мирним шляхом розв’язати всі проблеми, – заявив Голова Верховної Ради. – Тому я підписав розпорядження про скликання позачергової сесії Верховної Ради 28 січня».

За його словами, пропонується, що цього дня депутати – представники всіх політичних сил, а також позафракційні – обміняються думками стосовно шляхів вирішення гострих питань. Також, сказав Глава парламенту, необхідно заслухати пропозиції парламентаріїв щодо першочергових питань, які необхідно розглянути на плановій сесії, яка розпочнеться 4 лютого. Він проаналізував ряд питань, що їх піднімають представники опозиційних сил. І серед них, зокрема, назвав питання щодо відповідальності та відставки Уряду.

При цьому Володимир Рибак зазначив: «Ми повинні визначитися на Погоджувальній раді і розглянути це питання відповідно до закону», нагадавши, що це можливо зробити, починаючи з 4 лютого. Торкаючись вимог опозиції щодо припинення репресій проти учасників протестних акцій, Голова Верховної Ради нагадав, що до Закону

«Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідувань та покарань осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» були внесені конкретні поправки, що дозволяють амністувати активістів, які нині перебувають за ґратами.

Стосовно вимог опозиції про проведення дострокових виборів президента, парламенту, органів місцевого самоврядування, він наголосив, що для цього потрібно розглядати питання щодо внесення відповідних змін до виборчого законодавства.

Глава парламенту також повідомив, що закони, які були прийняті 16 січня, набули чинності. При цьому він сказав: якщо у депутатів є зауваження до їхнього змісту, вони повинні підготувати відповідні зміни до будь-якого з них, і парламент їх розгляне. «Іншого законного шляху на сьогоднішній день немає», – заявив Володимир Рибак. Також, на його думку, 28 січня можна буде визначити інші питання, які потребують розгляду.

«Багато питань, які сьогодні піднімаються і опозицією, і на майдані, треба розглядати не на майдані. Їх треба розглядати в стінах Верховної Ради, – заявив Голова Верховної Ради. – Парламент як вищий законодавчий орган країни повинен працювати і розглядати закони відповідно до Регламенту».

Він звернувся до депутатів із закликом організовано провести позачергову сесію 28 січня.

«Нам треба зібратися у Верховній Раді, почути один одного і прийняти рішення, щоб парламент міг працювати і приймати ті закони, які повинен приймати вищий законодавчий орган нашої держави», – підсумував Володимир Рибак.