36 країн підтвердили свою участь у «Євробаченні-2014»

Участь у «Євробаченні-2014» підтвердили 36 країн. Про це з посиланням на Європейську мовну спілку (ЄМС) повідомляє прес-служба Першого національного.

 «На жаль, враховуючи фінансові труднощі в багатьох європейських країн, Болгарія, Кіпр, Хорватія та Сербія не братимуть участь у конкурсі цього  року. Але є надія, що у 60-му конкурсі Євробачення у 2015 році все ж таки вдасться зібрати максимальну кількість учасників», – говорить ЙонОла Санд, виконавчий директор конкурсу «Євробачення» від ЄМС.

 За даними Спілки, Польща (TVP) та Португалія (RTP) повертаються до конкурсу цього року. У Греції займатиметься та висвітлюватиме Євробачення новий суспільний мовник – NERIT. Щодо Словенії, то ймовірність участі цієї країни у конкурсі досить висока. Але лише 17 січня стане відомо, чи буде країна з-поміж учасників, чи ні.

 Остаточний список країн-учасниць ПКЄ-2014 буде відомий незабаром.

 Раніше 12 європейських мовників заявили про відмову участі в «Євробаченні-2014». Більшісь із них прийняли таке рішення з фінансових причин. Це Хорватія, Чехія, Словаччина, Люксембург, Андорра,   Болгарія, Туреччина, Боснія і ГерцоговинаКіпр, Монакота Марокко.

 «Євробачення» – щорічний міжнародний телевізійний пісенний конкурс, який проводиться під егідою Європейської мовної спілки (ЄМС) (EuropeanBroadcastingUnion) з 1956 року та в якому беруть участь представники країн-членів ЄМС. Україна бере участь у конкурсі з 2003 року.

Завдяки перемозі Руслани з піснею WildDances у 2004 році в Туреччині, ПКЄ-2005 відбувся в Києві у Палаці спорту. З 2008 року ПКЄ складається з 2-х півфіналів та 1 фіналу, які транслюються у прямому ефірі. До фіналу автоматично потрапляють країни «Великої П’ятірки» (Франція, Велика Британія, Німеччина, Іспанія та Італія) та країна-переможниця минулого року. На ПКЄ-2013 у Швеціі (Мальме) Україну представляла Злата Оґнєвіч з піснею Gravity, яка посіла третє місце у фіналі.

 Завдяки перемозі Еммілі де Форест з піснею OnlyTeardrops у Мальме, ПКЄ-2014 відбудеться в Данії (Копенгаген). Україну на конкурсі представлятиме Марія Яремчук з піснею Tick-tock.