84% росіян сприймають Євромайдан як спробу насильницького державного перевороту

84 % росіян сприймають події в Києві як спробу насильницького державного перевороту. Такі дані опитування , проведеного « Левада- центром ». Директор дослідницького центру розповів НСН , що причиною отриманих даних стала політика російських телеканалів …

Опитування проведене « Левада- центром » з 24 по 27 січня також показав , що симпатії майже чверті росіян -24 % – в нинішньому українському конфлікті на боці президента України Віктора Януковича. 9 % підтримують опозицію. А більше половини росіян -58 % – повідомили, що не віддають свої симпатії ні тієї , ні іншій стороні . При цьому у 33% опитаних , події на Україні викликають роздратування , а у 1% – захоплення. Тим часом 26 % сказали , що ніяких почуттів дії протестуючих у них не викликають.

На думку директора « Левада- центру » Льва Гудкова , така реакція населення на події в Києві – це результат політики російських телеканалів , які показують « кремлівську версію » українських подій .

«Спроба насильницького державного перевороту – саме в такому ключі інформація подається по всіх каналах. Тому це і осідає в головах у росіян , – каже НСН Лев Гудков. – Ніякого іншого каналу інформації не надходить. Насправді , реакція на київські події набагато більш складна і більш терпима . В принципі 84 % – це ті , хто вважає , що людей виводять на вулиці , 41 % вважає , що це впливу Заходу , 13 % – що це результат корумпованого режиму Януковича. А якщо говорити про відповідальність за ескалацію конфлікту – тут думка розпадається по третинам . Сприймається , насамперед , офіційна – кремлівська версія , але між тим , є цілий ряд інтерпретацій , ( в інтернеті наприклад) які осідають в головах людей , які знімають жорсткість , так званої , офіційної версії. Але люди не дуже включені в це » , – сказав НСН Лев Гудков.

Додамо , що 23 % громадян Росії вважає , що закінчити криза допоможе відновлення переговорів з питання євроінтеграції , 19 % – що мітингувальників розженуть , 17 % – що все закінчиться громадянською війною по всій країні , а 16 % респондентів вважають , що Янукович піде у відставку , і будуть проведені дострокові вибори. Відзначимо , що опитано було понад 1600 росіян в 45 регіонах Росії.