Активісти Майдану в Кривому Розі завадили "Беркуту" поїхати до Києва

23 січня 2014 року у Кривому Розі на вулиці Ціолковського, де знаходиться база місцевого “Беркуту”, свободівці та активісти Майдану влаштували пікет на знак протесту проти виїзду підрозділу “Беркут” у Київ. Відповідний наказ керівництво криворізького “Беркуту” отримало зі столиці. До свободівців звернулися дружини силовиків, які протестують проти виїзду їхніх чоловіків до Київ для захисту диктатора Януковича та його банди.

Пізно ввечері, 23 січня, активісти вирушили до вулиці Ціолковського. Близько трьох десятків активістів зібралися біля бази спецпідрозділу. Мітингувальники намагалися не допустити відправлення загону “Беркута”. Як стало відомо, напередодні співробітників міліції почали збирати в екстреному порядку: відкликали з відпусток, патрулювання тощо, їм видали обмундирування і готували до виїзду.

“За нашою інформацією, силовики самі не хотіли їхати й почали обурюватись, що їх туди відправляють. Коли на місце приїхали небайдужі активісти, цей факт став загальновідомим. За такого розвитку подій наказ скасували і спецпризначенців розпустили по домівкам. Ми особисто бачили, як вони роз’їжджались на таксі. Їхнє керівництво, напевно, злякалось непередбачуваного нашого приїзду”, – прокоментував подію заступник голови Криворізької міської організації ВО “Свобода” Дмитро Білоненко.

За словами свободівця, блокування автобусів як такого не було, але те, що факт термінового збору спецпідрозділу став відомим громадськості, відіграло свою роль, бо автобуси так і не виїхали з міста. “Беркутівці” розійшлися по домівкам окремими групами, але є підозри, що спецпризначенців можуть відправити до столиці у цивільному одязі з иншого місця.

Крім того, в цей самий день криворізькі активісти завадили відправленню до Києва молодиків спортивної статури, так званих тітушок, поширивши в мережі інформацію про їхню заплановану відправку й зібралися на місці події для блокування виїзду.