Амністували журналіста «Дорожнього контролю» Андрія Дзиндзю

Сьогодні, 27 січня, Шевченківський районний суд Києва закрив кримінальне провадження і випустив на свободу громадського активіста та журналіста «Дорожнього контролю» Андрія Дзиндзю, який з 6 грудня минулого року перебував у СІЗО. Про це йдеться на сайті «Дорожнього контролю».

Кримінальне провадження, у якому фігурував Андрій Дзиндя як можливий викрадач бульдозеру, закрито за клопотанням, яке було подано адвокатом журналіста на підставі Закону про амністію від 19 грудня.

 Як повідомлялось, Андрія Дзиндзю затримали 5 грудня як людину, що «причетна до подій, пов’язаних з бульдозером». Пан Дзиндзя сказав, що не керував трактором під час штурму Адміністрації президента 1 грудня, а виліз на нього тільки тому, що звідти був гарний ракурс для зйомки.

 Нагадаємо, 20 грудня Апеляційний суд міста Києва залишив під вартою адвоката Андрія ДзиндзіВіктора Смолія, якого звинувачують в замаху на життя судді, що обирав запобіжних захід для пана Дзиндзі. Наразі пан Смолій знаходиться в СІЗО.

 Нагадаємо, 19 грудня Верховна Рада ухвалила закон про звільнення від кримінального переслідування й адміністративної відповідальності учасників масових акцій, що проходили в Україні з 21 листопада до дня набрання чинності закону.