Андрій Клюєв: Україна доклала всіх зусиль для підписання угоди з ЄС

Угода про асоціацію між Україною та Європейським союзом буде підписана, і в цьому напрямі зараз працює українське керівництво.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв в інтерв’ю кореспондентам телеканалу ARD та газети «Берлінер Цайтунг» (Німеччина).

Він не зміг відповісти на запитання про точну дату підписання, але висловив надію на те, що це станеться якнайшвидше.

«Я вважаю, Україна зробила максимум зусиль для того, щоб підписати Угоду про асоціацію. Пауза виникла вимушено. У нас великі складнощі в економіці. Коли врегулюємо ці проблеми, природно, потрібно йти в тому ж напрямку євроінтеграції, в якому ми йшли», – сказав Андрій Клюєв.

Секретар РНБО повідомив, що за останні кілька років Україна ухвалила 86 законів та інших нормативних актів щодо європейської інтеграції. «Решта кроків, зокрема, закон про реформу прокуратури, який необхідно ухвалити у другому читанні, це вже дрібниці порівняно з тією роботою, яку було проведено за останні три роки», – сказав Секретар РНБО України .

«Ви, напевно, чули, є такий термін «матриця Фюле». Це така таблиця, яку ми склали разом з Єврокомісаром Штефаном Фюле. І раз на квартал ми з ним зустрічалися в Брюсселі, щоб визначити ті кроки, які вже були зроблені, і обговорити, що ще залишилося. Сьогодні, фактично, матриця виконана», – зазначив Андрій Клюєв.

Він висловив упевненість у тому, що як тільки повноцінно запрацює український парламент, закон про прокуратуру буде ухвалено.