Азаров розповів які саме документи Україна підпише з Росією

Інтерв’ю Прем’єр-міністра України Миколи Азарова телеканалу Інтер від 15 грудня 2013 року.

 

– Які саме документи готуються до підписання з Росією?

– Насамперед, дорожня карта щодо усунення розбіжностей між Україною і Росією – там знімається цілий ряд обмежень у взаємній торгівлі, в тому числі, на наш погляд, досить спірних. Другий великий комплекс документів пов’язаний з регулюванням відносин у газовій сфері. Насамперед, ми значно скоротили обсяги закупівель газу, а Росія скоротила обсяги прокачування газу через нашу територію. Це призвело до того, що наша ГТС, по суті справи, стала приносити Україні збитки і стала нерентабельною. Настав момент, коли сторони прийшли до думки, що пора врегулювати це питання. Ми не просили для себе ніяких знижок, ми говоримо тільки про європейські ціни, про європейські принципи в підходах до ціноутворення і я сподіваюся, що ми це питання остаточно вирішимо на цій зустрічі.

– Мова йде не тільки про обсяги газу, а й про те, що ціна газу може бути знижена для України?

– Вона повинна бути встановлена на рівні середньоєвропейських цін. Принаймні так ми обговорювали з нашими російськими партнерами це питання. Але, ще раз підкреслюю, що остаточне рішення буде прийнято на зустрічі двох президентів. Ще одна умова, яку для нас надзвичайно важливо – це те, що ми плануємо відновити переговори про створення тристороннього консорціуму, за участю європейської сторони, для забезпечення абсолютно прозорих умов для прокачування і управління нашою ГТС.

– Багато відкрито пишуть, або натякають, що в Москві можуть бути підписані певні документи, які стануть основою для подальшого вступу України до Митного союзу. З іншого боку, є заява Міністра закордонних справ Росії Лаврова, де він заявляє, що двері в МС для України відкриті. Давайте внесемо ясність. Чи є якісь моменти, пов’язані з вступом до Митного союзу в тих документах, які зараз готові до підписання?

– Треба, щоб наші глядачі реально уявляли собі механізми підписання міждержавних документів. Всі ці документи проходять через розгляд Уряду. У тих документах, які зараз прийняті і направлені на розгляд міждержкомісії, немає жодного документа, який навіть побічно мав би відношення до Митного союзу – це спекуляції. Тепер, що стосується виступу Міністра закордонних справ Лаврова. Для нас двері, як нам кажуть, і Європейського, і Митного союзу – відкриті. Це дуже добре, що у нас є можливість вибору. Ми вже визначилися, наш шлях – європейської інтеграції. Ми цього не приховує від наших партнерів. Тому на міждержавній комісії питання, пов’язані з Митним союзом , обговорюватися не будуть. Тому, що ці питання не обговорювалися на рівні наших двох урядів.

– Багато чуток, що в Москві будуть підписані якісь таємні угоди?

– Жоден з документів, який готується на засідання міждержавної комісії, не носить гриф державної секретності. Тому, вони у відкритому доступі, відкриті для обговорення. Я підкреслюю, мова йде про виключно важливій зустрічі, тому що за три з половиною роки у нас з’явилася можливість вирішити ті питання, які були основним негативним чинником розвитку економіки України. Тому не потрібно тут спекулювати. Я молю Бога, щоб вона закінчилася так, як ми намітили.