Барви творчої співпраці у Кременці

Побачив світ художньо-інформаційний альбом «Міжнародний науково-мистецький симпозіум «Зустрічі в Кременці»», який містить інформаційні та ілюстративні матеріали про згаданий форум і подає короткі нариси життєтворчості його учасників. Видання ілюстроване світлинами та репродукціями картин, написаних під час художніх пленерів у Кременці майстрами пензля з України, Польщі, Німеччини, США, Словаччини, Сербії, Італії, Швеції, Болгарії.

Повідомляє КРЕМЕНЕЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на обласну раду.

У передмові мистецького очільника симпозіуму, польської художниці, професора Терези Жебровської зазначається: ініціаторами та співорганізаторами міжнародного мистецького проекту виступили Товариство Форум Інноваційний ODIN (м.Краків), Краківський педагогічний університет і Кременецька гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка, і зокрема підкреслюється, що саме ці установи забезпечують повноцінне проведення художніх пленерів у Кременці й організовують за їх результатами мистецькі вернісажі в Україні, Польщі та інших країнах. Голова Товариства ODIN Лєшек Жебровський у статті «Кременецькі «ігри барв» Яна Цибіса» розкриває роль кременецького періоду в житті та творчості цього відомого польського майстра.

Поряд із роботами художників інших країн альбом презентує творчість заслуженого майстра народної творчості України, доцента кафедри методики викладання мистецьких дисциплін Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Тетяни Балбус картиною «Український квітник біля хати». Кандидат мистецтвознавства, автор наукових праць з історії образотворчого мистецтва, доцент кафедри Олександра Панфілова запропонувала художнє полотно «Старе місто». Активна учасниця пленерів «Зустрічі в Кременці», науковець цієї ж кафедри Юлія Янчук помістила в альбомі роботу «Констеляція» власної експериментальної художньої техніки.

Викладач педагогічного коледжу Богдана Гуменюк представлена аквареллю «Брама» та повідомленнями про участь у всеукраїнських художніх виставках. Її колега, учасниця багатьох художніх пленерів і вернісажів Іванна Погонець надала одну зі своїх картин місцевої тематики «Стежка на горі Боні». Член жіночого мистецького гурту «Палітра» Юлія Трачук продовжила кременецьку сюжетну лінію полотном «Фрагмент родинного міста». В оригінальному контексті та із символічним змістом в картині «Кольоровий дощ» на фоні Замкової гори зобразила рідне місто художниця, учасниця персональних і колективних виставок та міжнародних пленерів Світлана Ткачук.

В альбомі повідомляється, що роботи майстрів знаходяться у приватних колекціях шанувальників образотворчого мистецтва і демонструвались у виставкових залах Польщі, Німеччини, Чехії, Швеції, США, Канади, Росії та інших країн світу.