Богданові Бенюку за участь у Майдані влада заборонила проводити творчий вечір у Будинку офіцерів

Учора керівництво Центрального будинку офіцерів ухвалило рішення заборонити народному артистові України, народному депутатові-свободівцю Богданові Бенюку проводити 31 грудня 2013 року в їхньому приміщенні творчий вечір. І це попри те, що проведення заходу було заплановано ще в серпні, а квитки вже чотири місяці, як надійшли у продаж. Про це повідомив сам народний артист 26 грудня 2013 року під час брифінгу в Штабі національного спротиву.

Богдан Бенюк припустив, що, можливо, таке рішення не повністю залежало від керівництва Будинку офіцерів, а безпосередньо курується з Міністерства оборони.

“Виявляється, що в Міністерстві оборони знають, що на Майдані Незалежности 31 грудня Новий рік буде святкувати величезна кількість людей. І щоби Будинок офіцерів не було захоплено учасниками новорічного святкування, у міністерстві вирішили посилити охорону і закрити всі двері в будівлі Будинку офіцерів. Сприйняти такі заходи з боку міністерства як адекватні можна було б, якби в країні було уведено надзвичайний стан. Инакше такі рішення ухвалюють суто з політичних мотивів, бо ми поки що живемо в демократичному суспільстві і, мабуть, такі перестороги й плітки мають подвійний сенс та підтекст. Ба більше, коли я розпочав з’ясовувати звідки ростуть ноги у подібного наказу, – “вийшов” на директора департаменту соціяльної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Юрія Баскакова. Той пояснив, що не допустити проведення творчого вечора потрібно через те, що цей захід – вечір Богдана Бенюк, який є націоналістом і належить до ВО “Свобода”. Виходить, коли б я був у Партії регіонів, то жодних проблем не виникало б? Виходить, що вечір вирішили заборонити, щоби, не дай Боже. до мене не прийшли такі ж націоналісти, як я, учасники майданів, і часом не захопили Будинок офіцерів та зробили з нього плацдарм”, – зазначив Богдан Бенюк.

Парламентар-свободівець наголосив, що нині будь-яке рішення влади доходить до абсурду та безумства, логіку яких не можна пояснити. Він також розповів, що їздив до Міністерства оборони, аби зустрітися з міністром Павлом Лебедєвим та обговорити абсурдність такого наказу.

“Мене таки пропустили в міністерство. Ба більше, навіть провели в приймальну міністра, але його не виявилося на робочому місці, бо він, за словами чиновників, перебував в Кабінеті Міністрів. Тому, власне, цю ситуацію я обговорив із його заступником, який зобов’язався, що до 12-ї години 26 грудня поговорить із міністром і проблему буде розв’язано. Та, вочевидь, це мильна бульбашка, з якої нічого не буде, адже до 12-ї години так ніхто і не подзвонив.

Усі перестороги стали реальністю і окупація зі сторони штабів Міністерства оборони продовжується, бо 16 грудня в будинку офіцерів мала відбутися инша вистава, яку перенесли на 13 січня, посилаючись на ті ж причини”, – повідомив Богдан Бенюк.

Про проблему з виставою, яка мала відбутися 16 грудня, розповів режисер вистави, заслужений діяч мистецтв України Мирослав Гринишин. Він, зокрема, повідомив, що після того, як перенесли виставу було підписано додаток до договору, який передбачає проведення вистави 13 січня.

“Інцидент, який стався із творчим вечором Богдана Бенюка, змушує замислитися, чи не вигадають якусь нову причину, аби не дозволити проводити виставу і 13 січня. Ці події дуже небезпечні, адже з таких маленьких крапельок виростають дуже великі грози, які впливають на загальний стан культури в країні. Це вже є пряме зв’язування культури і політики, які мають бути по різних сторонах барикад. Чому це відбувається – не зрозуміло, але зараз захід із 16 грудня перенесений”, – розповів Мирослав Гринишин.

Свободівець Богдан Бенюк також нагадав, що зараз в українській культурі відбуваються таємничі речі, керівництво в будь-який момент перекручує всі заплановані справи, що пов’язані з розвитком українського мистецтва. Дійшло до того, що актори вже починають протестувати.

“Минулої суботи в черкаському театрі відбулася акція протесту, на якій актори, зупинивши виставу, сповістили про те, що вже 2 місяці не отримують зарплату і ведуть неймовірно бідовий спосіб життя. Подібні речі відбуваються в кожному регіоні України, в кожному обласному центрі. Це показує, як ставиться влада до тих людей, які займаються мистецтвом і загалом ледь не до кожного громадянина України”, – наголосив Богдан Бенюк.