Через блокування Тернопільської ОДА Тернопіль втратив 2,3 млн гривень

Мирні масові страйки – це позитив чи ризик, медіарегіон запитав у тернопільського педагога та економіста Олесі Володимирівної Марило.

Масові акції на підтримку громадянської позиції – це позитив, але за кожним страйком йде зупинка підприємств, тимчасове безробіття, падіння економіки, зниження соціального рівня.

Окрім працюючого населення до страйку приєдналися студенти.

Не можна допустити і затягування студентської масової акції протесту: молоді люди повинні повернутися до вишів та коледжів, продовжити навчання.

Вони вже висловили свою громадянську позицію, вона була прийнята і почута. Тим більше, що цього вимагають і більшість українських вузів: студенти відмовляються бути «гарматним м’ясом» політиків, вони хочуть нормально вчитися, отримувати стипендії, працювати. Страйки, безстрокові мітинги, силові конфлікти не полегшать життя мільйонів простих українців, зате допоможуть окремим політичним силам вирішити свої особисті, не державні, інтереси, пише медіарегіон.

Ну Ви говорите загальні речі, які фактично усі повинні розуміти. Можете навести конкретні приклади?

Наскільки відомо від моїх колег та знайомих з різних відомств в тому числі і облдержадміністрації – багато документів не вдалося відпрацювати. Адже 90% – працівників – це апаратчики, аналітики, економісти. Фактично, це люди, що працюють з офіційними документами. От, до прикладу, через те, що керівництво департаменту фінансів облдержадміністрації не змогло потрапити в будівлю тернопільської ОДА, область станом на друге грудня 2014 року не змогла розприділити та додаткових дотацій з державного бюджету на суму 23,2 млн гривень, субвенції для швидкої допомоги на суму 1,1 млн гривень, субвкецій на закупівлю лікарських засобів для тернополян та жителів області на суму – 1,3 млн. Грн. Навіть така річ, як пільговий проїзд на яку 2 грудня в область прийшло 1,2 млн грн облдержадміністрація не змогла використати. Тобто, всього на 26,8 млн грн – це затримка спричинена політичним рішення оргкомітету в Тернополі. Рядових працівників адміністрації просто не впускали в будівлю.

Навіть, що цікаво, Тернопіль, який страйкує не отримав додаткову дотацію в розмірі 2,3 млн гривень на виплату додаткової заробітньої плати.