Через захоплення Мінагрополітики під загрозою польові роботи

Проведення весняно-польових робіт опинилося під загрозою. Так, саме зараз аграрії мали б готувати для цього відповідну матеріально-технічну базу. Проте, через силове захоплення Міністерства аграрної політики та продовольства, координація цих робіт тимчасово призупинена. Особливе занепокоєння викликають недостатні обсяги накопичених засобів захисту рослин, мінеральних добрив, а також резервного насіння для пересіву озимини. Про це заявив директор департаменту землеробства Мінагрополітики Олександр Демидов.

«Через захоплення Міністерства, близько 400 його фахівців залишилися без робочого місця і стабільної роботи. А це сім’ї, діти, батьки – і всі це повинні розуміти», − наголосив директор департаменту. Проте головне питання, яке наразі турбує як керівництво Міністерства, так і аграріїв – це проведення весняно-польових робіт, яке координує відомство.

«Цього року сільгоспвиробники засіяли 7,8 мільйона гектарів зерновими озимих культур, в тому числі 6,3 мільйона озимої пшениці. І на сьогодні стан озимини, якщо брати оцінки науки і регіонів, задовільний та добрий на 92%. Але у зв’язку з тим, що Міністерство сьогодні не може повноцінно виконувати свої функції, є занепокоєння щодо проведення весняно-польових робіт», − зазначив Олександр Демидов.

Так, за словами фахівця, вже була відпрацьована програма із забезпечення сільгоспвиробників через Аграрний фонд мінеральними добривами. Йшлося про 60 тисяч тонн за фіксованою ціною 3300 гривень. Але сьогодні Міністерство не може продовжити роботу над цим питанням. Ще двома питаннями, які викликають занепокоєння, стали забезпеченість насінням та засобами захисту рослин.

«Сьогодні викликає тривогу завезення насіння іноземних фірм. На сьогодні воно набагато зменшилося порівняно з минулим роком. Щодо засобів захисту рослин, то на сьогодні придбано 5 тисяч тонн, а це набагато менше порівняно з минулим роком», − повідомив Олександр Демидов. Також він додав, що вже зараз необхідно подумати про резервне насіння, яке може знадобитися для пересіву озимини.

«Необхідно готувати резервне насіння, а це питання Резервного фонду. А Міністерство повинно мати дані з регіонів, для того, щоб можна було забезпечити потім пересів площ, які будуть засіяні вже ярими культурами», − підсумував директор департаменту.