Чому нардепи не мали права вчора голосувати руками, приймаючи закони – коментар юриста

Голосування у парламенті відбулося з порушенням Регламенту – про це у коментарі заявив Станіслав Батрин, кандидат юридичних наук, директор юридичної компанії Lions Litigate. За його словами, всі дії і рішення парламенту мають свою процедурну форму для того, щоб вважатися чинними та такими, що відповідають Конституції.

“По – перше, рішення Верховної Ради щодо проектів законів, постанов, інших актів Верховної Ради приймаються лише з питань, включених до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради до початку пленарного засідання (ч. 6 ст. 47 Регламенту). … відбулося фальшування порядку денного. По – друге, Верховна Рада приймає рішення виключно на її пленарних засіданнях після обговорення цих питань (ч. 1 ст. 47 Регламенту). Натомість, керуючий засіданням не допустив законопроекти до обговорення”, – пояснив юрист.

Так, найбільш важливо те, що стаття 37 Регламенту ВРУ передбачає, що голосування здійснюється кожним народним депутатом особисто за допомогою електронної системи або шляхом підняття руки. “Разом з тим, голосування шляхом підняття руки можливе виключно у разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою електронної системи. Як відомо, жоден компетентний орган не встановив і не надав такого висновку про те, що електронна система, яка призначена для голосування, була технічно несправною. З огляду на викладене, народні депутати не мали права переходити до голосування шляхом підняття руки”, – заявив Станіслав Батрин.