Чому у Франківську символіка ЄС дозволена, а в Тернополі – ні?

Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав, що обласна рада не мала права ухвалювати рішення про використання прапора Європейського Союзу.

Водночас суд констатував, що «дія уже відбулася», прапор вивішений, і не зобов’язав його знімати.

Який це має стосунок до нашого краю? А безпосередній. У такій самій ситуації наші правоохоронці та служителі Феміди діяли зовсім по іншому. На Тернопіллі вони, по суті, «оголосили війну» символіці ЄС.

Влада за допомогою судів перешкоджає підняттю прапорів Євросоюзу на адміністративних будівлях. А там, де вони вже були підняті, змушує знімати. Наприклад у нашому районі суд зобов’язав Зборівську районну раду негайно зняти прапор Європейського Союзу з адміністративної будівлі районної ради. Робилося це з таким завзяттям і злістю, ніби то був не прапор, який об’єднує найкращі країни Європи і під яким ми стільки років мріяли ходити, а, скажімо, стяг гітлерівської Німеччини, чи анархістів Махна.

Знаю, що аналогічне рішення щодо прапорів Євросоюзу було прийнято судом і в Тернополі. Мало того, проти депутата Тернопільської обласної ради Степана Барни, який після мітингу на євромайдані 25 листопада вивісив прапор Євросоюзу на будівлі обласної ради, порушено кримінальне провадження за «наругу над державними символами». «Наругу» правоохоронці побачили в тому, що поряд з державним прапором пан Степан встановив на фасаді і стяг ЄС.

Ось тому й роблю висновок, що живемо в одній державі, керуємося однаковими законами, а рішення приймаємо різні.