Чому вирішили “підставити” Тараса Серетного

Розвиток подій навколо ситуації, яка нас зацікавила і стала приводом для цього матеріалу, був стрімким: 12-го січня 2018-го року депутат Тернопільської міської ради Тарас Серетний оприлюднив гучну заяву про, спрямовані проти нього,політичне та кримінальне переслідування.

Цього ж дня, публікацією у Facebook, свого однопартійця особисто підтримав лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

І підтримав потужно, написавши: «Таких, як Тарас Серетний, поважаю. Пройдисвітів і хабарників – виганяю…»

Того ж таки – 12-го січня – свого партійця заявою підтримала обласна організація Радикальної партії, а  наші колеги з програми «Тернопільське життя» опублікували відеоінтерв’ю з Тарасом Серетним, у якому він ще раз заявив про політичне переслідування, фальшиві кримінальні звинувачення, і пояснив, як то мовиться, «звідки ноги ростуть»… Так звідки ж?

За словами Тараса Серетного, він, обіймаючи посаду виконуючого обов’язки начальника управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області, принципово поставився до перевірки законності роботи одного з ринків, що на вулиці Шептицького у Тернополі. Деяким ділкам це не сподобалось і вони вирішили «підставити» свого «кривдника», спровокувавши його на отримання хабаря. Така провокаційна спроба була вчинена наприкінці грудня 2017-го, і зазнала краху, бо Тарас Серетний грошей не взяв. Але все-таки потрапив під, вельми дивне, кримінальне переслідування…

У програмі «Тернопільське життя» Тарас Серетний розповів: чому це переслідування, м’яко кажучи, дивне. По-перше, від хабаря він відмовився, а по-друге – не було жодних логічних підстав ці гроші йому пропонувати. Бо абсолютно не було що «вирішувати» – свою законну функцію у перевірці ринку контрольне управління, яке очолює Тарас Серетний, вже завершило… Власне, цей момент історії – нас і зацікавив. Редакція відправила відповідні запити і отримала, ось таку, документальну картину.

20-го квітня 2017-го року слідче управління Національної поліції у Тернопільській області, вже здійснюючи досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо цього ринку, звернулось до Головного управління Держгеокадастру з проханням провести перевірку торгового об’єкту. І така перевірка була призначена Держгеокадастром 5-го травня 2017-го наказом №70-ДК.

17-го травня, згідно наказу, перевірка була здійснена інспектором управління, яке якраз і очолює Тарас Серетний. Перевірка показала, що керівник ринку – підприємець Кашицький В.В. – використовує земельну ділянку площею 0,2213га без правовстановлюючих документів. Тобто – незаконно. З цього приводу було складено відповідний акт і видано припис на усунення порушень. До речі, своїм підписом засвідчити припис – підприємець Кашицький відмовився. І документ йому відправили рекомендованим листом.

Згідно вимог Закону, усунути виявлені у землекористуванні порушення, підприємець зобов’язаний був протягом місяця. Він цього не зробив. І 6-го липня 2017-го року інспектор управління з контролю за використанням та охороною земель провів повторну перевірку. Всі, виявлені раніше, порушення – «залишились на місці». Цього разу були складені не тільки акт і припис, а ще й – протокол про адміністративне порушення і постанова про накладення адміністративного стягнення. З результатами повторної перевірки та санкціями підприємець Кашицький погодився і сплатив визначений йому штраф. Хоча це – аж ніяк не звільнило його від вимоги усунути земельно-ринкові порушення…

Але карати порушника за незаконне використання землі – мають вже інші структури. Саме для цього, виконавши свою функцію, Головне управління Держгеокадастру в Тернопільській області відправило усі матеріали по ринку до слідчого управління Національної поліції та в прокуратуру.

Саме такою була фактична ситуація в цій історії у грудні 2017-го, коли Тарасу Серетному намагались «запхати гроші». За що? Адже всі документи – вже в поліції та прокуратурі. Радше зі співробітниками цих силових структур треба було б пробувати «домовлятись». Ні. Вирішили «підїхати» до Серетного. І тут, розібравшись у ситуації, мусимо погодитись з ним: інакше, як ганебною і примітивною, провокацією – це не назвеш… Очевидно, керівники незаконного ринку настільки «нагнівались» на принципового земельно-контролюючого керівника, що вирішили «підставити» його. Але не вийшло…

P.S. Журналісти редакції обов’язково, вже зі свого боку, проконтролюють: як усуває порушення підприємець Кашицький В.В., і як реагуватимуть, на надіслані їм матеріали перевірок, поліція та прокуратура.