Депутати розглянули проект закону про Держбюджет України на 2014 рік

Члени Комітету висловили стурбованість підходом Кабінету Міністрів до фінансування органів сектору безпеки і оборони держави у наступному році.

Для забезпечення виконання законодавчо визначених завдань органів сектору безпеки і оборони держави народні депутати рекомендують уряду разом з Міністерством оборони забезпечити необхідні обсяги фінансування у 2014 році, які відповідають Державній комплексній програмі реформування і розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року.

Народні депутати, зокрема, пропонують у законопроекті (реєстр. №3000) збільшити видатки Міністерства оборони на суму 4 мільярди 783,1 млн. гривень, довівши до мінімальної потреби, яка становить 19 342,8 млн. гривень. Члени Комітету зазначили, що передбачені проектом показники не дозволяють виконати заходи щодо реформування Збройних Сил України та скорочення їх чисельності.

Комітет також пропонує збільшити видатки на 270 млн. гривень Державній прикордонній службі України та привести у відповідність із Законом “Про Державну прикордонну службу України” питання щодо статусу головного розпорядника державних коштів.

Члени Комітету, розглянувши пропозиції уряду щодо фінансування Головному управлінню розвідки Міністерства оборони, пропонують збільшити видатки на 123,2 млн. гривень для вирішення першочергових завдань, а також недопущення зниження рівня забезпечення життєдіяльності компонентів системи воєнної розвідки України.

Державному космічному агентству України, з урахуванням погашення боргових зобов’язань за кредитами, залученими під державні гарантії для реалізації проектів, пропонується збільшити видатки на 230,7 млн. гривень на відновлення фінансування за бюджетною програмою “Виконання робіт за державними цільовими програмами і державними замовленнями у сфері космічної галузі”. Пропонується також передбачити надання державних гарантій за кредитами, які залучаються для створення космічно-ракетного комплексу “Циклон-4” та програми утилізації твердого ракетного палива.

Комітет пропонує збільшити видатки Службі безпеки України на 991,6 млн. грн., Управлінню державної охорони України – на 104 млн. грн., Службі зовнішньої розвідки України – на 160 млн. грн., Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України додатково перебачити бюджетні призначення в сумі 421,12 млн. гривень.

Комітет направив пропозиції профільному комітету – Комітету з питань бюджету для врахування під час доопрацювання законопроекту.