Депутати Тернопільської облради вимагають розшукати очільника ОДА Хоптяна

Депутати Тернопільської обласної ради від ВО “Свобода” направили звернення начальнику УМВС України в Тернопільській області В.Саку та начальнику Територіяльної державної інспекції з питань праці у Тернопільській області С.Ващуку. Депутати обурені тим, що в період від 23.01.2014 до 04.02. 2014 голова Тернопільської обласної державної адміністрації В.Хоптян жодного разу не приходив на своє робоче місце, не з’являвся у инших публічних місцях, телебаченні чи будь-яких засобах масової інформації. Депутатам Тернопільської обласної ради і працівникам Тернопільської обласної державної адміністрації нічого не відомо про місце його перебування, тому під загрозою перебуває б’юджетний процес в області. Також зі ЗМІ громаді Тернопілля стало відомо, що дружина В.Хоптяна багато часу проводить у поїздках по різних партійних “регіональних” зібраннях і, мабуть, не цікавиться тим, що місцеперебування її чоловіка нікому не відоме.

“На підставі викладеного, беручи до уваги схильність Хоптяна до самогубства, про що він публічно заявив у спілкуванні з депутатами Тернопільської обласної ради, потрібно негайно забезпечити його розшук. У разі встановлення місця його перебування просимо нас повідомити”, – йдеться у зверненні на ім’я начальника УМВС України в Тернопільській області.

“Ситуація зі зникненням голови ОДА набуває широкого резонансу. Прес-служба адміністрації стверджує, що він перебуває на лікуванні. Проте ми бачимо, що 30 січня 2014 року Тернопільська обласна державна адміністрація за підписом Валентина Хоптяна подала до Тернопільської обласної ради проєкт обласного бюджету на 2014 рік № 01-506/05-30 від 29.01.2014 р. Виникає запитання: де, за яких умов, в якому стані був підписаний головний фінансовий документ області? І чи дійсно з ним ознайомлений голова адміністрації?

Хочу зазначити, що обласна рада двічі – в грудні 2013 року 62 голосами та в січні 2014 року 82 голосами висловлювала недовіру Хоптяну. Проте оскільки він іще юридично перебуває на посаді, то повинен працювати, а не переховуватися. За результатом попереднього опрацювання проєкту обласного б’юджету у депутатів Тернопільської обласної ради виникають запитання, які ми не в змозі йому задати через відсутність. Внаслідок цього сьогодні депутати облради звернулися до начальника Територіального державної інспекції з питань праці у Тернопільській області для забезпечення проведення перевірки дотримання вимог трудового законодавства України головою Тернопільської обласної державної адміністрації Валентином Хоптяном. Ми просимо встановити причини відсутности його на робочому місті в період з 23 січня 2014 року до 4 лютого 2014 року”, – зазначив депутат Тернопільської обласної ради, голова Тернопільської обласної організації ВО “Свобода” Володимир Стаюра.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО “Свобода”