Депутати зареєстрували законопроект про скасування "диктаторських" законів

Як повідомив народний депутат від ВО “Свобода”, заступник голови Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльности Верховної Ради України Ігор Швайка, у парламенті зареєстровано законопроєкт про скасування “диктаторських” законів, ухвалених провладною більшістю 16 грудня. Документ підписали всі члени парламентської фракції ВО “Свобода”.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено: 16 січня 2014 року Верховна Рада України з грубим порушенням вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради, без обговорення, без ознайомлення народних депутатів, без дотримання відповідних процедур голосування ухвалила низку законів. Народні депутати від ВО “Свобода” переконані, що ці дії провладної парламентської більшости призвели до нової хвилі масових протестів, мітингів і демонстрацій, що переросли в сутички між мирним населенням та правоохоронними органами, оскільки вказані закони суттєво обмежують базові права і свободи громадян України. Зокрема, порушується право на свободу та особисту недоторканність, право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, право на свободу об’єднання в політичні партії та громадські організації, право брати участь в управлінні державними справами, право на мирні зібрання тощо.

У пояснювальній записці до законопроекту депутатів-свободівців наголошено: “Дія законів унеможливлює реалізацію конституційних норм, згідно з якими суспільне життя в Україні ґрунтується на засадах політичної, економічної та ідеологічної різноманітности, цензуру заборонено, а право свободи політичної діяльності гарантується державою.

Крім того, дія вказаних законів призведе до порушення норм Конституції та міжнародно-правових зобов’язань України, зумовлених її членством у міжнародних організаціях, що ставить під сумнів здатність чинної влади забезпечити статус України як передбачуваного та відповідального суб’єкта міжнародних відносин. Також ці закони суперечать принципам, на яких ґрунтуються двосторонні відносини України із зарубіжними демократичними країнами та їх об’єднаннями, що створює серйозну загрозу цим відносинам, у тому числі з її стратегічними партнерами”.

“Все вищенаведене ускладнить реалізацію національних інтересів України, визначених законами “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики” та “Про основи національної безпеки України”, підвищить рівень внутрішніх і зовнішніх загроз національній безпеці, уможливить міжнародну ізоляцію держави, згідно з якими конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України, а при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу наявних прав і свобод (ст. 64 та 22 Конституції України)”. Таким чином, з метою стабілізації ситуації в країні є гостра необхідність у скасуванні вказаних законів”.