Для революції потрібна критична маса людей, які готові не лише думати, а й діяти

Андрій Тарасенко, заступник голови ВО “ТРИЗУБ” ім. С. Бандери

Hарод на дві голови вищий за свій провід. Так було завжди. Але зараз додалося те, що політики не дають вистрелити новим лідерам з народу.

Ті, хто керує Майданом вибудували систему так, що дуже важко пробитися, вилізти й вистрибнути…

Хоча б до мікрофону на сцені Євромайдану. Опозиція найняла собі бійців. Навіть “Свобода” – російськомовних хлопців із Дніпропетровщини, які раніше працювали на Партію регіонів.

Тому під сцену нам доводиться приходити групою у 200-300 осіб, вимагаючи дати виступити хоча б одній людині. Їй дозволяють, вона говорить правильні речі, але за нею ще 25 спікерів глушать все своїми “проповідями”.

Інший приклад – події на Банковій. Ви пам’ятаєте як спочатку здавалося, що все вдасться? А потім прибігли поводирі – спочатку Петро Порошенко, потім Віталій Кличко – і все зупинили.

Вони запустили купу активістів, які бігали і кричали: “Назад на Майдан”. Почали той увесь народ відтягувати, і коли із тисяч лишилися сотні – вийшов “Беркут”.

Для революції потрібна критична маса людей, які готові не лише думати, але й діяти.

Весь час поводирі зі сцени кричали про провокаторів у масках і “тітушок”. Але чи звернули ви увагу, що перші листівки про те, як розпізнати “тітушок” звучали так: молоді люди у масках, спортивного вигляду, можуть говорити і українською, і російською?

Де ви бачили “тітушку” у масці? Провокатори на Банковій були із відкритими обличчями. Вони виходили з-за спин міліцейських бійців, робили якісь дії і заходили назад. І ніхто їх не шукає.

А цей опис на 70% списаний із праворадикальної молоді. Людина одягає маску не для того, щоб сховатися від людей, а для того, щоб її потім не посадили. А організатори настільки накрутили народ, що не можна було пройти по вулиці – хапали за одяг і зривали маски.

Поводирі заводять нас не туди і у глобальних речах. Всі знають, що влада наразі є нелегітимною – обиралася вона за одним законом, а президент збільшив собі повноваження, яких йому ніхто не давав.

Але опозиція про це не говорить, бо сама є владою – має депутатський корпус від селищних і районних до Верховної Ради.

Навіть “Свобода”, опинившись у системі, діє за її правилам. Їх програмні ідеї вірні – націоналістичні, але вони їх не виконують. Наприклад, коли перший раз намагались завалити пам’ятник Леніна, але не змогли – вони казали, що  це робили провокатори. А коли вийшло – що то зробила партія, хоча настравді то була права молодь.

Так само і з вимогами, які звучать на Майдані від опозиції. Спочатку говорилося виключно про підписання угоди про асоціацію із ЄС. Але правий сектор Майдану сформулював гасло “Зека геть!” і народ це підтримав. Потім місяць Майдан скандував “Зека геть!”, а тепер опозиція каже, що виконати цю вимогу є неможливим.

Вони створюють об’єднання Майдан, щоб протриматись і качати ситуацію до 2015 року. А тоді на виборах перемогти і отримати владу. При чому роблять вони це красиво, у золотій обгортці.

А ми пропонуємо оголосити владу нелегітимною, створити революційний провід, який буде керувати державою. Він винесе рішення про арешт можновладців, скликає національні збори, обере тимчасове правління, яке організує нормальні легітимні вибори.

Першим кроком має бути зміна системи влади. Не тільки людей при владі, як було у 2004 році, а саме системи. Мають бути виборними всі, аж до дільничного міліціонера, і механізм їх відкликання має бути чіткий.