ДНК людини змінюється під впливом куріння – шведські вчені

Куріння може настільки сильно впливати на ДНК людини, що зміни, що відбуваються в ній, можуть передаватися у спадок, встановили шведські вчені.

“Ми очікували побачити якісь зміни в ДНК, але я була здивована, наскільки вони серйозні, – сказала провідний науковий співробітник Упсальского університету Оса Юханссон в інтерв’ю виданню The Local. – Виміряти їх, назвавши точні цифри, дуже важко, тут я не можу сказати що-небудь конкретне, проте можливо, що в деяких генах ми спостерігаємо 20-відсоткові зміни”.

Дослідження Упсальских вчених показують, що захворювання, викликані тютюнокурінням, такі як рак, а також пов’язані зі зниженням функцій імунної системи, можуть мати далекосяжні наслідки і позначатися на майбутніх поколіннях.

Геном – спадкова субстанція, однак протягом життя людини він може змінюватися під впливом хімічних речовин, які позначаються на його активності, що відомо як епігенетичні модифікації. Вони можуть відбуватися з віком, але також пов’язані зі способом життя та екологічним фактором. “Коли ви курите, ви піддаєте себе впливу токсинів, що викликають зміни в діяльності ДНК, і ті гени, де це відбувається, – ті ж самі, які в інших дослідженнях відзначаються як провокуючі такі захворювання, як рак, діабет”, – зазначила Оса Юханссон.