Екс-губернатор Тернополя підтримує новий закон про наклеп

Кримінальна відповідальність за наклеп діє у багатьох європейських країнах, відтак запровадження відповідних норм в Україні – це ще один крок до європеїзації законодавства держави. Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції Партії Регіонів Ярослав Сухий, коментуючи запровадження Верховною Радою кримінальної відповідальності за наклеп.

«Введення кримінальної відповідальності за наклеп необхідне, оскільки наявні цивільно-правові засоби захисту від наклепу мають низьку ефективність та не сприяють стримуванню від вчинення таких порушень, про що свідчить поширеність цього негативного явища», – зазначив парламентарій.

«Запропоновані зміни до чинного законодавства відповідають міжнародній практиці. Кримінальна відповідальність за наклеп передбачена законодавством багатьох європейських країн, зокрема: Бельгії, Австрії, Великобританії, Данії, Іспанії, Литви, Латвії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції. Також відповідальність за наклеп діє у 19 штатах США. Відтак, запровадивши кримінальну відповідальність за наклеп, Україна зробила ще один серйозний крок на шляху до європеїзації свого законодавства», – підсумував Ярослав Сухий.