Екс-президент Польщі попросив у ЄС грошей для України

Європейське співтовариство має бути готовим підтримати Україну фінансово у разі формування опозицією нового уряду.

Олександр Кваснєвський попросив ЄС допомогти Україні у разі зміни влади

Колишній президент Польщі Олександр Кваснєвськийвважає, що Європейський Союз має бути готовим запропонувати Україні конкретну фінансову допомогу, повідомляє “Польске радіо”.

На думку політика, заява Росії про те, що надання чергового траншу кредиту буде можливим після створення нового уряду в Україні, означає, що у випадку приходу до влади опозиції українська сторона може не отримати російського кредиту. Тому, вважає екс-президент, Євроспільнота має бути готовою у такій ситуації підтримати Україну фінансово.

Кваснєвський підкреслив, що зараз в Україні відбувається дезінтеграція влади, яка проявляється у різних сферах, у тому числі у судовій системі. Олігархи побоюються, що нинішня революція може обернутися проти них. На думку польського політика, якщо президент України Віктор Янукович хоче вирішення ситуації, що склалася, він повинен погодитися на повернення до Конституції 2004 року, тобто обмеження повноважень голови держави. Тоді було б можливим і мало б сенс створення уряду опозицією.

Екс-президент Польщі додав, що перед новим урядом України з’явилися б три головні завдання: завершити конфлікт, врятувати економіку, яка знаходиться у драматичному стані, і прискорити проведення чесних президентських виборів.