Експерт: На майданах ми забуваємо про закон.

Андрій Вацюк (32 р. м. Тернопіль) – юрист

Я постійно слідкую за подіями в Україні та в нашій області, зокрема. Не будучи професійним експертом в військовій сфері, проте певні висновки можу зробити, а саме головні транспортні артерії Києва вже декілька днів перекриті барикадами. Для них безжалісно знищуються дерева та комунальне майно, що належить територіальній громаді Києва. Від жителів центральної частини столиці, заблокованих барикадами та позбавлених відпочинку навіть у нічний час, поступили численні скарги до органів внутрішніх справ. Немає можливості безперебійного функціонування міського транспорту, екстрених служб: рятівників, швидкої допомоги, комунальників.

Розблокування вулиць здійснювалось на виконання постанови адміністративного суду про заборону блокування транспортних комунікацій. Вчора ввечері закінчився 5-денний термін, відведений судом на те, щоби демонстранти розблокували адмінбудівлі та центральні транспортні магістралі Києва.

Правоохоронні органи діяли толерантно, не застосовуючи спецзасобів та не реагуючи на численні провокації з боку нардепів та екстремістів від опозиції. Міліція діяла в інтересах громадян, мешканців міста, особливо тих, хто не бере участі в мітингах. Протестувальники мають рахуватись з думкою інших громадян, які хочуть жити нормальним спокійним життям, без революцій і потрясінь. Столиця європейської країни не повинна погрузнути в хаосі та анархії.

Влада західних країн діяла б так само, якщо б вулиці їх столиць захопили мітингувальники. Але там реакція була б набагато жорсткішою.