Експерт назвав найбільш імовірних кандидатів на посаду прем'єр-міністра

Найбільш імовірними кандидатами на посаду прем’єр-міністра України є Сергій Арбузов і Юрій Бойко від влади та Арсеній Яценюк і Петро Порошенко від опозиції.

Таку думку висловив політолог Євген Магда на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Серед урядовців двоє претендентів реальних – це нинішній в.о. прем’єр-міністра Сергій Арбузов і в.о.віце-прем’єр-міністра Юрій Бойко», – вважає Магда.

На думку політолога, від опозиції на посаду глави уряду можуть претендувати Яценюк і Порошенко. «Яценюк має підтримку західних політичних сил… але його позиція доволі хитка, є великий ризик, що згода на посаду прем’єр-міністра означатиме анафему з боку Юлії Тимошенко і різке падіння рейтингу», – сказав експерт.

Переваги Порошенка, на думку Магди, полягають у тому, що він інтегрований у систему еліти України і вміє домовлятися.

Проте головним питанням, наголосив експерт, є не посада прем’єр-міністра, а програма уряду. «Це має бути уряд державних діячів, фахівців, професіоналів, здатних здійснювати реальні перетворення у масштабах країни, але їм потрібно забути про власний рейтинг і відкласти партійні квитки», – заявив Магда.

Серед перших можливих кроків нового уряду – скорочення бюджетних витрат, зокрема щодо утримання державного аппарату, додав політолог.