Експерт розповів про ситуацію з COVID-19 у Тернополі (відео)

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій України вирішила, що адаптивний карантин, пов’язаний з Covid-19, з 3-го серпня має діяти за новими правилами, і віднесла Тернопіль до «червоної зони».

Люди щоденно заражаються десятками патогенів, але не хворіють, бо в їх організмах спрацьовує імунний захист, але проти коронавірусу зараз імунної пам’яті у людства ще немає, – розповів у програмі «Експертиза» тернопільський лікар-епідеміолог Володимир Паничев. На думку експерта, Covid-19, попри очікування, поки що не перетворився на сезонне захворювання, адже для цього минуло надто мало часу.
На Тернопільщині у профілактиці та боротьбі з коронавірусом – найкраще спрацювали в обласному центрі. У Тернополі, у порівнянні з іншими районами області – найнижча смертність. А показники захворюваності є критерієм відносним, і не можуть бути категоричною підставою для негативних оцінок.

Covid-19 з часом перетвориться на банальну інфекцію, типу – грипу і ГРВІ. Це станеться тоді, коли приблизно 80% людей стануть «імунними», тобто «напрацюють» антитіла. Але для цього потрібно 3-4 роки.
Другу хвилю коронавірусних захворювань ймовірно треба очікувати з приходом холодів – наприкінці жовтня, або на початку листопада.