Фонд Пінчука розпочав прийом заявок на Future Generation Art Prize 2014

Фонд Віктора Пінчука та PinchukArtCentre починають прийом заявок на участь у третьому конкурсі на здобуття Премії Future Generation Art Prize 2014. Молоді художники, незалежно від місця їх народження та проживання, можуть подавати онлайн-заявки з 13 січня по 12 квітня 2014 року на офіційному сайті Future Generation Art Prize:futuregenerationartprize.org

З метою залучення до участі в конкурсі художників з усього світу, починаючи з 2014 року, Future Generation Art Prize відкриває можливість подавати заявки десятьма мовами: англійською, арабською, іспанською, китайською, німецькою, португальською, російською, українською, французькою та японською.

Імена 20 учасників шорт-листа будуть оголошені в червні 2014 року. Виставка номінантів Премії буде представлена в PinchukArtCentre з жовтня 2014 по січень 2015 року. Ім’я володаря Головної премії буде названо в грудні 2014 року.

Заснована Фондом Віктора Пінчука в 2009 році, Future Generation Art Prize – це перша міжнародна премія для художників у віці до 35 років, метою якої є відкриття нових імен у світі мистецтва та надання довгострокової підтримки наступному поколінню художників з усього світу. Глобальний масштаб і демократична процедура подачі заявок на участь через інтернет робить цей конкурс унікальним.

Головний приз премії становить $100 000: $ 60 000 готівкою і $ 40 000 – інвестиція у створення нових робіт. Також, $20 000 виділяється на резидентські програми для максимум п’яти лауреатів Спеціальних премій.

Продовжуючи традицію підтримки молодих українських художників, PinchukArtCentre автоматично включив володарку Головної Премії PinchukArtCentre 2013 року Жанну Кадирову в число номінантів на Премію Future Generation Art Prize 2014, яка стане 21-ю учасницею виставки.

Імена членів міжнародного журі Премії, до складу якого входять видатні куратори, директори музеїв, художники та експерти, будуть оголошені одночасно з іменами учасників шорт-листа в червні 2014 року.

З моменту свого заснування Премія Future Generation Art Prize і закладена в неї ідея створити спільноту молодих художників по всьому світу знайшли підтримку в особі Патронів Премії –Деміена Хьорста (Damien Hirst), Джеффа Кунса (Jeff Koons), Андреаса Ґурскі (Andreas Gursky) і Такаші Муракамі (Takashi Murakami). Крім консультування та підтримки художників-переможців, Патрони Премії представляють свою творчість паралельно з виставкою номінантів на Премію Future Generation Art Prize у PinchukArtCentre.

Премія Future Generation Art Prize проводиться під наглядом видатних членів міжнародної Ради. Крім засновника Премії, Віктора Пінчука, та чотирьох Патронів Премії, до складу Ради також увійшли Елі Броуд (Eli Broad), Дакіс Жоану (Dakis Joannou), сер Елтон Джон (Elton John),Міучча Прада (Miuccia Prada), а також директори музеїв: Річард Армстронг (Richard Armstrong), директор фонду та музею Соломона Гуггенхайма; Глен Д. Лоурі (Glenn D. Lowry)директор MoMA; Альфред Пакеман (Alfred Pacquement), директор Центру Помпіду.

З часів першого конкурсу Премія Future Generation Art Prize залучила до участі понад 10 000 художників з 134 країн світу.