Генпрокуратура поки не змогла знайти правоохонців, винних у побитті журналістів

Генпрокуратура станом на 23 січня не встановила конкретних співробітників міліції, винних у побитті журналістів, які висвітлювали події Євромайдану 30 листопада та 1 грудня у Києві. Про це пише «Українська правда» з посиланням на народного депутата від партії УДАР Ірину Геращенко, щооприлюднила відповідь ГПУ на її депутатський запит.

Щодо встановлення осіб правоохоронців, причетних до побиття та обстрілу журналістів на вул.Грушевського у Києві, та постраждалих під час розгону протестів у регіонах, ГПУ не надає взагалі ніякої інформації.

Генпрокуратура підтвердила вже оприлюднену інформацію, що за подіями 30 листопада і 1 грудня у Києві, визнано постраждалими 26 журналістів.

 ГПУ також повідомила, що головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом перевищення працівниками міліції владних повноважень під час масових заходів 30.11.2013 на Майдані Незалежності і 1.12.2013 на вул.Грушевського у м.Києві за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 365 КК України. Наразі вказані кримінальні провадження об’єднані в одне.

 Незваючи на те, що з часу подій минуло вже більше двох місяців, Генпрокуратура лише обіцяє народному депутату, що «законність дій правоохоронців буде перевірено в ході розслідування  зазначених кримінальних проваджень та за наявності підстав вжито заходів прокурорського реагування».

За даними «Телекритики», у Києві та регіонах за весь час висвітлення подій на Євромайданах з листопада 2013 року по 3 лютого 2014 року  постраждало 119 журналістів.