Голови Волинської ОДА та Волинської облради написали заяви про складення повноважень

24 січня 2014 року голова Волинської ОДА Борис Клімчук, голова Волинської облради Володимир Войтович та перший заступник голови облради “регіонал” Юрій Лобач написали заяви про відставку. На такий крок чиновники пішли, виконуючи вимоги кількох тисяч обурених волинян, які оточили приміщення облдержадміністрації.

О 10-й годині понад тисяча волинян оточили будівлю Волинської ОДА та вимагали негайної відставки очільників місцевої влади. Кількість людей невпинно зростала. Чимало з них були радикально налаштовані й обурювалися злочинними діями влади. Серед присутніх на майдані були і депутати різних рівнів від ВО “Свобода”, а також народний депутат Євген Мельник.

Після цього частина людей разом із депутатами пішла у кабінет голови Волинської ОДА Бориса Клімчука. Инша частина попрямувала у кабінет голови обласної ради Володимира Войтовича. Люди під вікнами постійно скандували: “Відставка!”, “Владу – геть!”, “Слава Україні!”. Також активісти співали український гімн.

Після нетривалих переговорів голова Волинської облради Володимир Войтович написав заяву про відставку задля того, щоб уникнути кровопролиття. Аналогічну заяву написав і його перший заступник “регіонал” Юрій Лобач.

Голова Волинської ОДА Борис Клімчук спочатку зволікав, але потім, побачивши, що громада не збирається розходитися, був змушений вийти до народу. Громада вимагала негайної відставки голови ОДА як представника режиму Януковича на Волині. Побоюючись народного гніву, Борис Клімчук став перед волинянами на коліна й поклявся, що напише заяву, але не під тиском, і не хоче допустити кровопролиття.

Утім, процес написання заяви про відставку головою ОДА затягнувся на майже 2 години. Голова Партії регіонів та перший заступник голови ОДА Олександр Башкаленко намагався відмовити Бориса Клімчука від такого кроку. Також він сам категорично відмовився подавати у відставку. Після того як обурені люди почали вимагати від Олександра Башкаленка, щоб він вийшов до народу, якщо не боягуз, головний “регіонал” втік від розгніваного натовпу у коридорі.

У підсумку Борис Клімчук написав заяву про складення повноважень голови ОДА задля уникнення протистояння та недопущення кровопролиття. Народ зустрів її схвальними оплесками.

Під час акції міліція жодним чином не заважала протестувальникам.