Головна ставка аграріїв Тернопільщини – цукрові буряки і гречка

Про перспективи розвитку сільськогосподарської галузі Тернопільщини спілкувався сьогодні з аграріями краю голова облдержадміністрації Валентин Хоптян. Зокрема йшлося про збільшення масштабів садівництва, стан цукрової галузі, розвиток тваринництва, підготовку до посівної кампанії.

«Ми не маємо права зменшити посіви цукрових буряків. Добре, що цукрові заводи в нас не в одних руках і є добра конкуренція», – зазначив голова облдержадміністрації.

Говорячи про виконання програми збільшення площ посадки та нарощування обсягів виробництва плодів та ягід у Тернопільській області Валентин Хоптян наголосив на важливості розвитку садівництва та ягідництва: «Міністр аграрної політики та продовольства на селекторній наголосив, що будуть дотації за сади і ягідники для населення – це те, що нам нині важливо. Нам потрібно розібратися, які документи готувати, провести нараду-зустріч з заступниками начальників управлінь сільського господарства, які працюють сьогодні в районах».

Сільське господарство було, є і залишається пріоритетною галуззю Тернопільської області. Відтак, влада має докласти всіх зусиль, щоб вона розвивалася і надалі. Про це заявив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян під час наради в департаменті агропромислового розвитку.

За словами керівника області, слід провести інвентаризацію усіх резервів, які можна було б задіяти задля покращення показників в аграрному секторі. Насамперед, це стосується господарств, які сьогодні працюють не на повну потужність.

Як каже очільник Тернопілля, до весняно-польових робіт область має підготуватися не гірше, як у попередні три роки. Аграрії мають зберегти високі показники врожайності. За словами Валентина Хоптяна, в жодному разі в області не можна допустити зменшення посіву цукрових буряків, гречки. Відтак, голова ОДА доручив збільшити площі під посіви цих культур.

Керівник області дав завдання господарникам працювати над розвитком тваринництва, адже ця галузь у свій час була повністю знищена.
За словами Валентина Хоптяна, в галузі тваринництва введено в дію 3 молочних комплекси, 3 сучасних свинокомплекси, птахофабрику, бройлерну птахофабрику. Розпочато реалізацію 5 інвестиційних проектів з будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів, з них 2 – у молочному скотарстві, 2 – у свинарстві та 1 – у птахівництві.