Головний міліціонер Тернопільщини зустрівся з пікетувальниками ОДА

Сьогодні, 23 січня, близько 17 години декілька сотень людей зібралися під стінами адміністративного приміщення, де розташована  Тернопільська обласна рада та обласна держадміністрація. За словами громадян, вони прийшли  на зустріч з депутатами обласної ради.

При цьому деякі підбурювачі поводили себе агресивно, намагалися проникнути у середину адмінбудівлі. Заспокоїти громадян намагалися працівники міліції, які забезпечували охорону громадського порядку.

Та це не зупинило мітингувальників. Один з них розбив скло вхідних дверей,  а далі почали застосовувати газові балончики. Люди через зламані двері прорвалися до адміністративної  будівлі. Окремі мітингувальникинамагалися проникнути до кабінету голови облдержадміністрації, але їх зупинили працівники міліції.

Щоб заспокоїти людей, до ТОДА прибув керівник обласної міліції Віктор Сак. Він зустрівся з депутатами та тернополянами. Віктор Миколайович закликав усіх проявляти витримку, не піддаватися на можливі провокації, не блокувати та не перешкоджати  роботі державної  установи, адже за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

Керівник міліції краю запевнив журналістів та усіх присутніх на зустрічі, що міліція у ситуації, яка склалася, найбільше за все прагне, щоб усі заходи проходили мирно, без фізичного протистояння. Поряд з цим правоохоронці сподіваються на порозуміння, виваженість та толерантність зі сторони усіх, хто бере участь у подібних масових заходах.

Генерал-майор пояснив громадянам, що працівники міліції не стріляли в людей в місті Києві та вогнепальної зброї не застосовували.

Начальник обласної міліції також акцентував на тому, що ті, хто буде порушувати Закон, перешкоджати роботі правоохоронців: нападатиме на них, псуватиме їх формений одяг та чинитиме будь-які інші насильницькі тапровокативні дії, буде притягуватися до відповідальності згідно чинного законодавства.

Відомості про події, які відбулися в приміщенні ТОДА, внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань та кваліфіковано частиною 1 статті 341 Кримінального кодексу України.