Громадські акції переростають в масові стихійні протистояння – експерт

На мою думку численні мирні громадянські акції на підтримку євроінтеграції нашої країни в суботу переросли в масове стихійне протистояння, силовий опір. Підривні дії певних радикальних сил, зацікавлених у дестабілізації ситуації і громадському хаосі, призвели до насильства, сутичок з правоохоронцями, в яких постраждали мирні громадяни, студенти, молодь, і навіть ті ж самі Беркутівці. Такі дії настрожують звичайного громадянина. Це робиться спеціально. На жаль, навіть опозиційні політики не можуть зупинити людей, котрі хочуть радикальних мір – руйнувати, бити, захоплювати, пише медіарегіон.1385496746_evromaydan-v-kieve-glazami-rossiyskogo-korrespondenta-vvs-video

Ми як європейська країна не можемо допустити активізації подібних настроїв – це біда країни, це ймовірне мародерство. Тому я надіюсь, що дані заходи послабляться, а політики як владні так і опозиційні зможуть втихомирити натовп, і розумно підійти до мирног оврегулювання ситуації – коментує останні події в Україні та на Тернопільщині політичний оглядач Володимир Лихно.

Необхідно переламати ситуацію, не допустити провокативних дій, інспірованих провокацій, які штовхають мирних громадян на штурми адмінбудівель, захвати, сутички з міліцією. Якщо ситуація буде загострюватися, підігріватися ззовні, то Україну може очікувати громадянське протистояння і розкол по лінії Дніпра. Така ситуація загрожує втратою контролю над ситуацією в країні, розбалансуванням економіки, і врешті-решт, втратою державної самостійності, оскільки вже зараз звучать заклики до зовнішнього тиску на українське керівництво.