Громадські діячі: за Януковича Україна, як ніколи близька до входу в Європу

Найактуальніше останнім часом державне питання: в якому напрямку іти, — Митний Союз з Росією чи Європейський Союз, хто диктуватиме нам свої правила? Громадські діячі і політики Тернопільщини висловили свої полярні міркування з цього приводу.

27 вересня в приміщенні Обласної адміністрації тернопільською експертною групою, на чолі з політологом Ярославом Чорнозубом, відбувся круглий стіл щодо євроінтаграції України. Учасниками стали працівники з різних галузей діяльності: економіка, політика, наука тощо.Зі своїх точок зору намаглись спільно відшукати переваги і недоліки вступу як до Європейського Союзу, так і до Митного. Відсутнім був тільки один з анонсованих експертів — народний депутат Олексій Кайда, котрий на той час приймав громадян.

Громадські діячі ствердили, що у Ялті в ході щорічного самміту “Ялтинська європейська стратегія” мали місце важливі і знакові моменти. Принаймні, якщо до вчорашнього дня у мене особисто не було жодного сумніву у тому, що Угоду про асоціацію між Україною та ЄС буде підписано у листопаді цього року. Сьогодні як ніколи Україна близька до обєднання з країнами ЄС. І саме за ініціативи діючого Президента України Віктора Януковича ця ситуація стала можливою.

Знову ж – каменем спотикання стала справа Юлії Тимошенко. Точніше, раптова зміна позиції окремих учасників форуму.

Напередодні (під час відкриття форуму) та з самого ранку 20 вересня єврокомісар Штефан Фюле неодноразово акцентував увагу на тому, яку роботу проробили українськи парламентарі та як активно співпрацюють влада і опозиція. Він всіляко уникав будь-яких розмов про Тимошенко та намагався дистанціюватися від питань, пов’язаних із долею екс-прем’єра.