Губернатори Галичини керують ОДА по телефону

Губернатори Львівщини та Івано- Франківщини продовжують керувати захопленими обладміністраціями в телефонному режимі.

У кабінети ні їх, ні чиновників протестувальники не пускають. За словами прес -секретаря губернатора Львівщини Ірини Мартинюк , працівники апарату тимчасово працюють в інших управліннях , які знаходяться в інших будівлях (наприклад , в управлінні культури в сусідньому будинку ) , і навіть зібралися вчора на нараду. З чуток , воно пройшло на одному з військових об’єктів Львова , хоча самі апаратники
Чиновники кажуть , що працювати не переставали , щоб в області не було колапсу. « Пенсії , зарплати бюджетникам , соцдопомогу виплачуються , боргів немає . Тепло та електрика подається , транспорт ходить , дороги посипають піском » , – говорить Мартинюк.

Сьогодні на сайті львівської обладміністрації , який продовжує вести прес -служба , пояівлось звернення губернатора Олег Сало , в якому він просить розблокувати ОДА , інакше мешканці Львівщини можуть залишитися без пенсій і зарплат бюджетникам (ці виплати залежать від роботи ОДА) , комуналка завалиться.

Сало , за словами його прес -секретаря , зараз перебуває в Києві з робочим візитом. Кілька чиновників зізнаються, що після захоплення ОДА написали заяви про відхід , але поки не можуть їх зареєструвати через відсутність доступу в будівлю (наприклад , звільняється заступник губернатора з гуманітарних питань Ірина Романів ) . Однак більшість співробітників ОДА не мають наміру йти . «Я підкоряюся губернатору , скоро все заспокоїться , і ми повернемося на свої робочі місця» , – сказав нам начальник одного з управлінь .

Губернатор Івано- Франківщини Василь Чуднов також управляє областю по телефону , повідомила нам його прес -служба.

Як повідомляє Чуднов на сайті обладміністрації , рішення про створення народної ради замість ОДА опротестувала прокуратура , зараз очікується рішення суду. За всіма захоплень , нагадаємо , відкрили кримінальні справи.

Тим часом у львівській ОДА кабінети чиновників збираються зайняти співробітники облради.