Гуманітарні вантажі, які зараз стоять на митниці, будуть звільнені від оплати за зберігання

За ініціативою Мінсоцполітики Уряд відміняє плату за зберігання на складах митниці гуманітарної допомоги, що була завезена у перехідний період, починаючи з 2 грудня 2012 року. Про це повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська. За її словами, відповідна норма передбачена розпорядженням Кабінету Міністрів України «Деякі питання зберігання вантажів (товарів), визнаних гуманітарною допомогою, на складах органів доходів і зборів», ухваленим сьогодні.

«Сьогодні Уряд за пропозицією Мінсоцполітики ухвалив документ, що надасть змогу вирішити питання ввезення до України гуманітарних вантажів, які затрималися на митниці через несплату за їхнє зберігання на складах. Це питання довго дискутувалось і в суспільстві, і поміж центральних органів виконавчої влади. Ми змогли знайти порозуміння та відмінити плату за зберігання, починаючи з 2 грудня 2012 року і до 11-го дня після дати набрання чинності цього розпорядження», – сказала вона.

Наталія Королевська нагадала, що з 2013 року до Мінсоцполітики були передані повноваження у сфері вирішення питань гуманітарної допомоги. У зв’язку з цим була змінена і процедура визнання гуманітарної допомоги, – відповідні накази відомства погоджуються ще 7 центральними органами виконавчої влади, що може впливати на строки визнання таких вантажів. Водночас Мінсоцполітики працює над тим, аби вантажі, призначені для соціальних закладів та установ (лікарень, інтернатів, територіальних центрів), потрапляли до адресатів у максимально стислі строки.

«Для того, щоб благодійні організації не відчули незручностей і не були вимушені платити додаткові кошти за зберігання вантажів на митниці, і було ухвалене сьогоднішнє рішення. Адже в результаті можуть постраждати кінцеві отримувачі гуманітарної допомоги – заклади для громадян ізсоціально найуразливіших категорій. Серед них – будинки-інтернати для дітей-сиріт або людей похилого віку та інвалідів, територіальні центри соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян та багато інших закладів», – сказала вона.