На Тернопільщині відбувся XIX обласний фестиваль творчості дітей з особливими потребами „Повір у себе”

Метою проведення XIX обласного фестивалю творчості дітей з особливими потребами „Повір у себе” є поліпшення стану забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей, в тому числі дітей-інвалідів, реалізації їх прав на гармонійний розвиток.

Участь у фестивалі взяли 600 дітей з кожного району області та м.Тернополя. Учасників свята від імені голови Тернопільської ОДА Валентина Хоптяна привітав його заступник Василь Гецько, який також наголосив на важливості реалізації у регіонах завдань, доручень Президента України щодо захисту прав дитини.

“Сьогоднішнє свято – це свято насамперед учасників, які отримали перемогу над собою, над недугами і повірили у себе. Фестиваль зібрав обдарованих дітей з необмеженими можливостями, а з величезними творчими здібностями. Ми подивилися виставку – вона вражає. Дякую учасникам фестивалю, вихователям, педагогам, які докладають максимум зусиль, щоб здібності дітей були реалізовані. Я бажаю усім здоров”я, щастя і Божого благословення”, – сказав у своєму виступі Василь Гецько.

Заступник голови Тернопільської ОДА передав грамоти та подарунки обдарованим дітям, а також шкільним колективам, в яких вони навчаються. Після завершення фестивалю кожен учасник отримав подарунки і до свята Миколая.

Організаторами фестивалю виступили Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська обласна рада, Тернопільський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

З 1994 року в області запроваджено і щороку проводиться фестиваль для дітей з особливими потребами «Повір у себе», участь в якому взяли вже більше 16,5 тисяч дітей.

Протягом листопада 2013 року відбулися районні відбіркові тури фестивалю «Повір у себе», якими охоплено більше 1500 дітей. Переможці районних фестивалів взяли участь у ХІХ обласному фестивалі творчості дітей з особливими потребами «Повір у себе».

Щороку діти з особливими потребами області готують яскраві сценічні виступи, що запам’ятовуються глядачам майстерністю виконання, дитячою щирістю та талановитістю самих виконавців.

Під час фестивалю працювала обласна виставка творчих робіт дітей з особливими потребами. Ігротеки для дітей-учасників фестивалю провели спеціалісти обласного, районних та Тернопільського міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, волонтери Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, працівники Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту.

Яскраве святкове шоу учасникам фестивалю підготували творчі колективи Тернопільського національного економічного університету.