ІнфоДень Тернопільщини (24.12.2013)

НАЙГОЛОВНІШЕ ЗА 24 ГРУДНЯ

Чи виселять Тернопільську ОДА з приміщення?

Питання про виселення облдержадміністрації з «білого дому» розглядатимуть на наступній сесії обласної ради. Принаймні таку інформацію поширюють тернопільські ЗМІ. «Наразі проект такого рішення в обласній раді не зареєстрований, – каже голова облради Василь Хомінець. – Але якщо він і з’явиться, то треба буде пройти процедуру. Якщо група депутатів обласної ради подасть це рішення, то ми його опублікуємо на нашому сайті», – додав посадовець.

 

Внаслідок ДТП на Тернопільщині загинула дитина і ще троє постраждало

Два автомобілі марки «Сангйонг» та «Субару» зіткнулися 22 грудня близько 15-ї години на автодорозі Тернопіль – Бучач – Івано-Франківськ.

Внаслідок аварії загинули 12-річна дівчинка та 36-річна жінка. Серед семи поранених – троє дітей – 2-х, 10-ти і 12-ти років.

Рятувальники витягнули потерпілих із понівечених автомобілів та передали швидкій допомозі.

В Тернополі шукають парки

“Тихо! в нашому парку іде вирубка бабла” – під таким гаслом тернополяни об’єднались на мирну акцію протесту. Сьогодні під стінами міської ради мітингувальники запитували в місцевих політиків: куди зникають парки? Група активістів на чолі з громадським діячем Андрієм Любецьким стояли під стінами міської ради з листівками. На кожній написали назву парку, його первинну площу і розміри, які залишились після будівельних робіт. Окрім цього, люди вимагають, щоб чітко окреслили межі паркових зон.

В місті заборонили символіку ЄС

Тернопільський окружний адміністративний суд 24 грудня підтримав вимоги прокуратури щодо скасування розпорядження мера про вивішування у Тернополі прапорів ЄС на будівлях комунальних підприємств. Міський голова коментує це так: “Щойно мені прозвітував керівник нашого юридичного відділу. Суд підтримав прохання прокуратури. Це рішення ми будемо оскаржувати – подамо апеляцію”, – сказав мер.

Депутати вимагають припинити кримінальні провадження

Звернення Генеральному прокурору України щодо політичних репресій прийняли депутати Тернопільської міської ради 24 грудня. «Вимагаємо припинити практику політично мотивованих перевірок і відкриття кримінальних проваджень щодо органів міської ради та працівників органів місцевого самоврядування. Вони є політичною розправою за позицію місцевої громади та її представницького органу», – йдеться у документі.

Степан Барна хоче, щоб Тернопільщина вступила в «Майдан»

Тернопільській області слід негайно вступити в народне об’єднання «Майдан». У цьому переконаний депутат обласної ради Степан Барна. «Треба розуміти, що на сьогодні «Майдан» не повинен обмежуватись тільки єдиним Євромайданом в Києві. Наша стратегія – створити майдани по всій Україні: і в Тернополі, і в Чорткові, Збаражі, в селах… В такий спосіб ми створимо мережу, яка зможе відстояти  вимоги українців» – заявляє політик.

Пластуни привезли у Тернопіль Вифлеємський Вогонь

Вогонь Миру привезли у Тернопіль місцеві пластуни. Полум’я передали австрійські скаути, які щорічно беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа – у Вифлеємі. Цим Вогнем тернополяни можуть запалити свічки на Святу Вечерю. Сьогодні Вогонь принесли у міську раду. Також пластуни передали його місцевій громаді, церквам та лікарням.