ІнфоДень Тернопільщини – 26 грудня 2013 (відео)


Жорстоке побиття київської журналістки Тетяни Чорновол в ніч на 25 грудня сколихнуло всю країну. Колеги-журналісти потерпілої, в різних куточках держави, влаштували пікети під управліннями МВС.

Сьогодні, в обідню пору, заявили про свої права і передали заяву міністру Захарченку й представники  тернопільських ЗМІ. Майже півсотні журналістів з газет, телебачення та інтернету об’єднались і пройшли колоною від місцевого прес-клубу до головного управління МВС області. Аби привернути увагу тернополян до цієї проблеми, намалювали плакати із закликами не бити журналістів. Чимало з них одягнули на обличчя лікарняні маски, розфарбовані чорними хрестами і червоною фарбою.

 

Тернопільське Інформаційне Бюро провело опитування серед депутатів міської ради: чи будуть реалізовані вимоги Євромайдану і в якій мірі?   Роман Заставний: «Відставка уряду – це недоопрацювання опозиції. Треба було більше уваги приділити спілкуванню з депутатським корпусом, який є на сьогоднішній день. І коли 3-го грудня було голосування, то вони мали усі можливості відправити уряд у відставку».

Також свою позицію висловив депутат міської ради Олег Вітвіцький

«Найбільшою зміною буде відставка уряду, але не забуваємо, що новий Кабінет контролюватиме діючий Президент. Тому, не відбудеться зміна системи. А добитися перезавантаження влади можна тільки позачерговими парламентськими виборами» – вважає депутат.

Близько 40-ка громадських організацій Тернопільської області підписали резолюцію про підтримку і вступ до народного об’єднання “Майдан”.

Перший з трьох чеських тролейбусів «Шкода 15Tr», які нещодавно були придбані комунальним підприємством «Тернопільелектротранс», з 25 грудня вже перевозить пасажирів. За словами директора Андрія Мастюха, ще два тролейбуси вийдуть на маршрут на початку лютого. За його словами, потрібен певний час, щоб вони отримали сертифікат відповідності, пройшли розмитнення, технічну підготовку та оформлення документів.