Інтернет не вимкнуть – заява інтернет-асоціації

Шановні учасники ринку інформаційних технологій , представники влади та користувачі інтернет -послуг!

Увечері 22 січня о соціальних мережах і деяких ЗМІ була поширена інформація про отримання інтернет -провайдерами листів про підготовку до тимчасового відключення інтернет- шлюзів , точок доступу , станцій стільникового зв’язку , телевізійних і радіоканалів крім “Першого національного” і ” Першої програми радіо” , а також фіксованого зв’язку крім екстрених служб. Разом з тим були повідомлення про перебої в роботі деяких телекомунікаційних мереж , а також про відключення телеканалів (зокрема , були заяви про відключення 5 -го ТВ- каналу в мережах компаній , які використовують бренд «Тріолан »).

Інтернет Асоціація України , яка об’єднує понад 150 суб’єктів господарювання у сфері ІКТ , значну частину з яких складають оператори і провайдери телекомунікацій , не підтверджує інформацію про наявність таких листів у провайдерів .

Разом з тим ми заявляємо , що чинне законодавство України чітко визначає процедуру введення надзвичайного стану указом Президента , який має бути затверджений Верховною Радою протягом 2 днів . У цьому Указі має бути вказана територія , тривалість ( від 30 до 60 діб) , перелік тимчасових обмежень прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. У разі введення надзвичайного стану серед іншого можуть бути впроваджені особливі правила користування зв’язком та передачі інформації через комп’ютерні мережі. Зі свого боку підприємства в умовах надзвичайного стану забезпечують виконання відповідних заходів.

Звертаємо увагу на те , що припинення роботи мережі Інтернет безумовно призведе до зупинки роботи не тільки банківської системи України , електронних платежів і блокування роботи всього легального бізнесу , а також , унеможливить обмін інформацією між органами державної влади. Припинення надання абонентам послуг телефонного зв’язку ще більше загострить суспільний конфлікт . У таких умовах заборона телекомунікацій вигідний тільки силам , зацікавленим у знищенні української держави.

Інтернет Асоціація України повідомляє про стабільну роботу телекомунікаційних мереж в Україні та про відсутність технічних підстав для втручання в їх роботу.

Ми звертаємося до суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій з проханням чітко дотримуватися вимог законодавства України і не порушувати законного права споживачів на вільний доступ до телекомунікаційних послуг .

Ми нагадуємо споживачам телекомунікаційних послуг про їх законному праві на вибір виду та кількості телекомунікаційних послуг , а також , вибір оператора , провайдера телекомунікацій. У випадку, якщо ваш провайдер безпідставно скорочує перелік послуг (зокрема , відключає телеканали ) , вимагайте їх включення або переходу до іншого оператора .Ми вимагаємо від органів державної влади та місцевого самоврядування безумовного забезпечення конституційного права громадян на вільний доступ до інформації та виконання законних зобов’язань щодо створення сприятливих умов для функціонування телекомунікаційних мереж загального користування та повноцінного надання телекомунікаційних послуг , а також , вжиття всіх необхідних заходів щодо попередження пошкоджень і незаконного втручання в роботу телекомунікаційних мереж.