Іван Стойко: «В Українському домі знайшли не вибухівку, а муляж»

У четвер мало не всі засоби масової інформації розповіли про вибух, що стався у столичному будинку профспілок. Зазначалося також, що вибуховий пристрій принесли і в Український дім. Медіа посилалися на активістку Автомайдану Катерину Бутко. Вона повідомляла, ніби за словами техніків сила вибуху в Українському домі могла бути набагато сильнішою. Редакція «Свободи» оперативно зателефонувала комендантові Українського дому народному депутатові Іванові Стойку з проханням прояснити ситуацію та прокоментувати подію.

– Найперше хочу зазначити, що початкова інформація про вибухівку в Українському домі не відповідає дійсності. Справді, наші люди у громадській вбиральні знайшли пристрій, загорнутий у спортивну шапочку, який зовні нагадував вибуховий. Спеціалісти з Євромайдану оглянули його, розібрали і виявилося, що насправді це муляж.

– Але всі засоби масової інформації повторюють одну і ту ж інформацію про вибухівку і ніхто навіть не натякає на муляж…

– Справа в тому, що «Свобода» першою звернулася до мене за коментарем. З хвилини на хвилину мають приїхати журналісти «5 каналу». Думаю, після їхнього спецвипуску уже всі знатимуть правду.

– Як ви думаєте, яку мету ставили перед собою організатори провокації?

– Я переконаний, що їм не подобається організований і тривалий характер народного спротиву. А тому вони всілякими способами намагаються посіяти серед протестувальників паніку, а згодом надати їй широкомасштабний резонанс. Мушу засмутити їх – нічого з цього не вийде!

– Іване Михайловичу, а це перша провокація, відколи ви стали комендантом Українського дому?

– Сказав би так – перша масштабна. До того їх було багато, але маленьких, дрібних, не вартих уваги і ми намагалися їх не афішувати.

– А скажіть, якщо не таємниця, у вас є особиста охорона?

– Просто є довірені хлопці, які трохи уважніше дивляться, що відбувається навколо мене.

Після цих слів комендант Українського дому змушений був іти у справах, а нам не завадить нагадати читачам, що того ж дня у столичному будинку профспілок спрацював вибуховий пристрій, від якого постраждало дві людини. Небезпечний предмет знаходився у пакеті з написом «Ліки». Молодому хлопцеві, який відкрив його, відірвало кисть. Інший майданівець отримав легші тілесні ушкодження. Обоє молодих людей з Львівщини. Задля безпеки надалі всі закриті і запаковані коробки і пакети будуть перевірятися. Для цього є необхідне обладнання і навчені люди.