Іван Стойко звернувся в СБУ зі скаргою на кримських сепаратистів

Народний депутат, член парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Стойко звернувся до СБУ та Генерального прокурора з вимогою негайно відреагувати на заяви кримських депутатів про необхідність втручання Росії для захисту прав автономії.

Підставою для такого звернення стали оприлюдненні в ЗМІ заяви депутатів кримського парламенту про необхідність прийняття Верховною Радою Криму звернення до Президента та Державної Думи Російської Федерації з проханням захистити статус автономії та права населення Криму.

«Політичну кризу в Україні намагаються використати задля розпалювання сепаратистських настроїв та реалізації сценаріїв, що мають на меті втрату територіальної цілісності країни. Заява кримських регіоналів та внесення в порядок денний Верховної Ради АР Крим питання про необхідність втручання Росії для захисту інтересів кримчан є тією ластівкою, за якою можуть слідувати вкрай негативні для України і всієї Європи події. Йдеться про підготовку сценарію прямого втручання Росії, в тому числі і військового, в ситуацію в Україні. Згадаймо, подібним чином розвивалися події в Чехословаччині перед Другою світовою війною, а нещодавно і в Південній Осетії та Абхазії. Чим це закінчилось – всім відомо. Влада, якщо вона не на словах, а на ділі турбується про територіальну цілісність України, має негайно відреагувати на такі випади та притягнути до кримінальної відповідальності кримських сепаратистів. Всі правові механізми для цього існують», – заявив Іван Стойко.