Канада виділила чотири винищувачі для Санта-Клауса

Цими днями представники міністерства оборони Канади виділили чотири винищувачі, що «супроводжуватимуть» Санта-Клауса, який розносить подарунки дітям в різні куточки світу. Чарівна упряжка стартувала з Північного полюса о 2:00 ранку понеділка (9:00 за київським часом), і коли вона наблизиться до узбережжя канадської провінції Ньюфаундленд та Лабрадор, назустріч їй вилетять два винищувачі F-18.

Потім їм на зміну вилетить інша пара бойових літаків, в завдання яких входить організація безпечного прольоту Санти та допомога в роздачі подарунків

До речі, при перетині канадського кордону Санта не зіткнеться ні з якими проблемами, оскільки віза йому не потрібна – ще в 2008 році він став громадянином Канади. Про це повідомив Джейсон Кінні, міністр у справах громадянства та імміграції: «Будучи канадським громадянином, Санта може вільно перетинати наш кордон під час подорожі по планеті».

Пересування Санта-Клауса можна буде відстежити по Інтернету, відвідавши веб-сайт Об’єднаного командування аерокосмічної оборони Північної Америки (НОРАД) або ж зателефонувавши за спеціальним номером.

До речі, проект отримав назву «НОРАД стежить за Сантою», а стартував він у 1955 році. На сьогоднішній день для відстеження пересувань чарівника використовують 47 радарів, розміщених у північних та східних районах Канади та США, а також супутники на геостаціонарній орбіті, оснащені інфрачервоними датчиками, які реагують на тепло, випромінюване червоним носом оленя Рудольфа. Зупинки саней з 60 тоннами подарунків фіксують високошвидкісні цифрові камери.

Інформація про положення Санта-Клауса оновлюватиметься кожні п’ять хвилин. Чергові у штаб-квартирі НОРАД на базі Пітерсон (штат Колорадо) зможуть з точністю повідомити дітлахам, де в конкретний момент знаходиться чарівник.

За словами представників організації, минулого року за різдвяні добу надійшло 102 тисячі дзвінків та 7,7 тисячі електронних листів.

Нагадаємо також, що традиція відстежувати переміщення головного різдвяного персонажа зародилася цілком випадково. В одній з американських газет з’явилося оголошення, яке повідомляло, що тепер кожен може поговорити з Сантою. До замітки додавався номер телефону, однак, як виявилося, помилковий – дітлахи, телефонуючи до чарівника, потрапляли у штаб-квартиру НОРАД. Після цього організація взяла на себе обов’язок повідомляти про пересування Санта-Клауса.