Кліщі надають перевагу певній групі крові

Кліщі надають перевагу певній групі крові. Здається, ця теорія, яка досі не була науково обґрунтована, є вірною. Про це свідчать результати дослідження чеських вчених.

Дослідники з Університету Масарика у Брно, Чехія, провели 100 тестів, які засвідчили: кліщі полюбляють людей з групою крові А (II) (36% випадків), найменше ж – групу B (III) (15% випадків). Ті, у кого група крові 0 (I) або AB (IV), можуть, звичайно, стати жертвою цих паразитів, проте – згідно з дослідженнями – вони не є найбільш бажаним об’єктом нападу кліщів, – інформує Gazeta.pl.

Для дослідження вчені зібрали на річці Руда біля Брно звичайних кліщів (Ixodes ricinus), які зустрічаються по всій Європі. Після цього кліщам надали вільний доступ до зразків чотирьох груп крові, зібраних у добровольців. Резус-фактор до уваги не брався.

«Ці висновки можуть бути використані для зменшення ризику укусу цих павукоподібних. Люди з групою крові А повинні докласти всіх зусиль, щоб захистити себе від кліщів більш ефективно», – зазначила доктор Алена Заковська, яка очолювала дослідження.

«Обираючи жертву, кліщі керуються запахом, температурою тіла, а також кількістю виділеного людиною вуглекислого газу. Люди з швидким метаболізмом або ті, хто практикує, наприклад, біг в лісі, притягують кліщі, мов магніт. Те саме стосується хворих людей та вагітних жінок», – наголосив дерматолог, доктор Бартош Павліковський.

ДЖЕРЕЛО