Ключовим завданням в умовах децентралізації є створення максимальних можливостей для надання якісних та доступних медичних послуг

Вважає голова обласної ради Віктор Овчарук.
Триває нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування, що організовує Українська асоціація районних та обласних рад у Затоці. Як зазначалось раніше, сьогодні, 12 вересня, тема дня форуму – «Актуальні галузеві реформи: освіта та медицина». Голова обласної ради, віце-президент Асоціації   Віктор Овчарук модерує дискусію, присвячену реформі охорони здоров’я усіх рівнів – «Реформа системи охорони здоров’я: роль місцевого самоврядування у наближенні медичних послуг до людей».
Зокрема, йдеться про первинну і  вторинну ланки медицини та формування спроможної мережі надання медичних послуг.
Під час обговорення медичної реформи виступали представники міністерства охорони здоров’я, директорату медичних послуг міністерства охорони здоров’я України, експерти з питань реформування системи охорони здоров’я, керівники органів місцевого самоврядування тощо.
Очільник Тернопільської області зазначив: “Важливість обговорюваних сьогодні питань поза будь-яким сумнівом, адже від впровадження медичної реформи залежить здоров’я громадян, а відтак майбутнє країни. І це не високі слова. За ними життя українців. Ключовим завданням в умовах децентралізації є створення максимальних можливостей для надання якісних та доступних медичних послуг. Разом з тим сама реформа децентралізації дала можливість, стала поштовхом для реалізації позитивних змін в галузі охорони здоров’я краю. Первинний рівень медичної допомоги – це основа системи охорони здоров’я області, відтак практичне втілення реформи розпочато саме з первинки”.
Також Віктор Овчарук говоив про реалізацію ліків по Програмі “Доступні ліки”, про вторинну ланку медицини та формування спроможної мережі надання медичних послуг в області, а також вказав і на проблемні питання.
“Хочу ще раз наголосити, що саме завдяки реформі фінансової децентралізації, яка забезпечує перевиконання місцевих бюджетів усіх рівнів та спільній позиції депутатського корпусу і виконавчої гілки влади вдалось багато зробити в галузі охорони здоров’я нашого краю. Разом з тим, переконаний, що необхідно поліпшити комунікацію між центральними та місцевими органами влади для вирішення нагальних проблем впровадження реформи охорони здоров’я на місцях “, – зазначив очільник Тернопільської області.