Кооперація зусиль і ресурсів дає хороший результат, впевнений кандидат у народні депутати Володимир Кравець

Понад 30 учасників із різних об’єднаних територіальних громад, сільських рад і громадських організацій працювали у Вишнівецькій об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) над розробленням успішної формули міжмуніципального співробітництва.

– Палкі дискусії, представлення кращих практик від громад Тернопільщини, тривалі обговорення, робота в групах, спільно напрацьовані проекти і навіть майстер-клас із апсайклінгу, – каже радник із питань комунікації Тернопільського центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Волохатий. – Не день, а казка!

Принагідно експерт, який донедавна був заступником селищного голови із питань проектного менеджменту інвестиційної діяльності і розвитку, подякував Володимиру Кравцю та іншим організаторам за чудовий захід і запрошення.

Підзаг: Реформа додала місцевому самоврядуванню відповідальність

Власне, цей захід дійсно організувало керівництво Вишнівецька ОТГ. Методологічну допомогу забезпечив Тернопільський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки програми «ULEAD з Європою/ULEAD with Europe» і Міністерства регіонального розвитку України. Причому і Вишнівецький селищний голова Володимир Кравець, і директор Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Литвинчук взяли активну участь у самому засіданні і дискусіях.

  • Ніколи не міг подумати, що буду селищним головою, – розповідає Вишнівецька ОТГ Володимир Кравець. – Коли розпочалася децентралізація, я побачив реальні зміни в об’єднаних територіальних громадах Тернопільщини. Тоді я повірив у цю реформу, хоча не мав жодного стосунку до органів місцевого самоврядування.

Рішення балотуватися на посаду голови Вишнівецької ОТГ, за його словами, було одномоментним. Адже дивитися на те, як одягнуті у вишиванки псевдопатріоти, що опинилися при владі, вигукують «Слава Україні», а по суті нічого не роблять, вже було нестерпно.

– Реформа дійсно дала органам місцевого самоврядування кошти і повноваження, але додала й відповідальність, – продовжує Володимир Кравець. – Головне – правильно цими перевагами розпоряджатися. Мені люди у 2016-му повірили, я отримав майже 90% підтримки серед жителів громади. Думаю, за два роки свого головування їх не підвів.

Саме це і спонукало Володимира Кравця балотуватися у народні депутати в одномандатному окрузі №164. Мовляв, зробив у громаді, то зможу бути ефективним і у Верховній Раді.

«Мені вдалося знайти людей, які не просто ходять на роботу»

Одним із пріоритетів у роботі очільника ОТГ завжди була підтримка новітніх ініціатив, що врешті йтимуть на користь усій громаді.

  • Робимо ставку на молодих, ініціативних, – пояснює він. – Але є у нас і досвідчені кадри. Я завжди можу опертися на своїх заступників, інших працівників селищної ради. Бережемо їх, хоча і не завжди є можливість закріпити. Бо і нашого краю торкається тенденція виїзду обдарованої і високопрофесійної молоді за кордон.

Міжмуніципальне співробітництво, на його думку, теж має принести користь Вишнівцю і не тільки. Адже йдеться про давно поширену у Європі і світі практику, де і бізнес, і громадський сектор, і місцеве самоврядування об’єднуються і співпрацюють.

  • Кооперація зусиль і ресурсів завжди дає хороший результат, – вважає голова громади. – Важливо, правильно запустити процес і мати хорошу команду. Якщо в команді зібрані справжні професіонали і патріоти своєї справи – результат не забариться.

Володимир Кравець підкреслив, що успіх Вишнівецької ОТГ великою мірою залежав від спільної і злагодженої роботи команди.

  • Мені вдалося знайти людей, які не просто ходять на роботу. Вони живуть цією роботою, – розповідає пан Кравець. – У команду входять молоді люди, які не зіпсовані «системою», а повні нових ідей і бажання їх втілювати. Багато вдалося досягнути у багатьох напрямках: освіта, розвиток інфраструктури, проектний менеджмент, робота з молоддю, співпраця з громадськістю. І це – тільки за 2 роки роботи. Попереду – чимало планів. Ми їх будемо втілюватися разом і в ще ширшому колі.

Власне, експерти провели опитування учасників Майстерні і визначили пріоритетні напрямки співпраці. Після цього присутні, об’єднавшись у групи, напрацьовували проекти. Загалом організатори обрали 4 теми. Над ними учасники і працювали. Робота була активною і ефективною. Тому організатори подіваються, що тепер гості заходу почнуть процес розвитку міжмуніципального співробітництва у своїх громадах.

Надія Новак

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району