Координатора ООН в Україні просять допомогти в пошуках активіста Ігоря Луценка

Журналісти звернулася до координатора системи ООН в Україні пані Алессандрі Тісо з проханням допомогти з пошуком зниклого громадського активіста Ігоря Луценка, якого о четвертій ранку 21 січня викрали невідомі..

Координатору системи ООН в Україні

пані Алессандрі Тісо

Звернення

Шановна пані Тісо!

Звертаємось до Вас з терміновим проханням допомогти з пошуком зниклого громадського активіста Ігоря Луценка, якого було викрадено невідомими вранці 21 січня 2014р. близько 4:30 з приміщення Жовтневої лікарні, куди він привіз свого товариша Юрія Вербицького для отримання медичної допомоги.

За словами свідків викрадачі були одягнені у цивільне. За повідомленнями Шевченківського та Печерського РВВС та Головного Управління МВС у м. Києві інформація щодо затримання даної особи відсутня.

Згідно принципів та цінностей, викладених в Загальній декларації прав людини (Ст. 9 «Ніхто не може зазнавати  безпідставного арешту. Затримання або вигнання») та Міжнародній конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень, ми звертаємось до Вас як представника ООН в Україні для сприяння в з’ясуванні місцезнаходження гр. Луценка.

Користиючись нагодою, дозвольте запевнити Вас у нашій високій повазі.

Довідка: Ігор Луценко є членом Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, контактною особою по громадській лінії з ЮНЕСКО та ІКОМОС та активіст захисту пам’яток архітектури, об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО та активіст природоохоронного руху. Активний захисник Софії Київської, що внесена до охоронного реєстру пам’яток історії та культури ЮНЕСКО.