Круглий стіл України проти протистояння. Екслюзивні думки тернополян

Зовсім нещодавно відбувся круглий стіл, зодо суспільно-політичної ситуації в Україні. В круглому столі взяли участь діючий Президент Віктор Янукович, три Президенти України, представники церков, уряду, парламентських фракцій та молодіжних організацій. Окрім того, був і представник Євромайдану.

Основною темою оюговорення стали сиові сутички між правоохоронними органами та мітингувальниками. Президент в свою чергу вислухав позиції усіх сторін, та висловив свої бачення. Серед яких – бажання залагодити конфлікт, гарантування незастосування сили з усіх сторін, закінчення протистояння в українському суспільстві, а також амністія затриманих. Що думають експерти та тернополяни про позиції сторін та які результати очікують поцікавилась кореспондент Медіарегіону:

Тернополянин Олександр Качур, котрий вже більше тижня стоїть на театральній площі вважає, що круглі столи можуть вирішити лише політичні моменти, реальні проблеми вони ж не вирішать: Я надіюсь, що Президент дав слово, і він його дотримається. Знову ж таки від опозиції очікую реальних дій а не лише закликів. Ми на майданах не просто заради політиків, ми заради майбутнього. Ніхто з громадян України поміж собою воювати не збирається.

Працівниця бюджетної сфери Олена Маковій рада такому перебігу подій: Споглядаю за ситуацією вже пару тижнів. Була дуже збентежена тими бійками, криками. Тепер нарешті і Президент і опозиціонери зійшлися разом. Це, думаю, дасть свій результат, адже тільки коли об`єднуються люди можна отримати позитив і добро. Надіюсь що Янукович не зірве домовленостей і людей бити вже не будуть.

Студент Олексій Трійчук каже, що протистояння штучне: Україна немає внутрішніх конфліктів. Всі ці протистояння штучні – їх породжують політики. Ми прекрасно спілкуємось з студентами з Донецька, Львова і Криму. І російською і українською мовами. І  в нас нічого крім цікавості і радості не викликають такі розмови. А поділ на східняків і західняків роблять самі політики – і влада і опозиція. Тому тут дійсно не можна будувати політику на протистояннях одних і інших, при цьому роз`єднувати Україну. Ми – єдині. Час зараз об`єднатися і не заводити революцію до боротьби.

Олексій Волиняк – політичний консультант запевняє, що це перший позитивний крок Президента в сторону зближення з суспільством: Чудово, що Президент вийшов в люди, вдвічі краще, що прийшла опозиція. Імпонує заклик Президента, що політика не повинна творитися протистояннями, адже багато радикалів бажають розхитати ситуацію в країні, і довести все до громадянської боротьби, а в гіршому випадку до війни. Тому тут позиція Президента мені імпонує. Головне щоб домовленостей досягнутих під час переговорів дотримувались усі сторони. Будемо слідкувати за цим.