Лікарня руками людей з Майдану (ФОТО)

рохи більше тижня знадобилося активістам і звичайним громадянам, щоб “з нуля” обладнати декілька госпіталів Євромайдану до рівня районних лікарень.

Дефібрилятори, операційні лампи, електрокардіографи, пульсоксиметри, киснева станція, апарат штучної вентиляції легенів, каталки для пацієнтів, обігрівачі UFO, більше сотні найменувань медичних препаратів – усе це з’явилося завдяки ініціативі #Народнийгоспіталь.

nr

 

Як розповіла один із координаторів проекту Антоніна Юрченко, “Народний госпіталь” – це “самоорганізоване, самомотивоване і самоконтрольоване утворення”, група активістів, які забезпечують польові бригади та шпиталі всім необхідним.

Вони координують збір грошей і матеріалів, закуповують обладнання, інструменти, ліки і засоби захисту. Усе це активісти передають у польові шпиталі в Жовтневому палаці, на вулиці Грушевського, польовим бригадам, а також у медпункт в Українському домі.

e1d5a0d-10.jpg.pagespeed.ce.OL4tfePUoS

 

Проект координується через соцмережі, а його бюджет становить більш ніж 100 тисяч гривень.

“Для мене “народний госпіталь” почався пізно ввечері 22 січня, коли я побачила у Facebook прохання про збір коштів на купівлю дефібрилятора. Я запропонувала свою допомогу у зборі коштів і пошуку обладнання, і вже на ранок 24 січня ми змогли передати в медпункт Жовтневого палацу два дефібрилятори та два апарати штучної вентиляції легень загальною вартістю 70 тисяч гривень”, – розповідає один із координаторів Анастасія Полінкова.

0a3018a-7.jpg.pagespeed.ce.64LT8qu-11

 

Згодом ідею “народню госпіталю” підтримав співзасновник пректу Greencubator Роман Зінченко, який намагався організувати паралельний процес збору ліків і обладнання.

У розпал подій на Грушевського він разом із колегами “зачищав” київські аптеки в пошуках медикаментів для Майдану. В одній із них познайомився з Дарією Крікуновою та іншими активістками.

“Дівчата перед нами скупилися на 10 тисяч гривень. Ми мало не очманіли. Познайомилися, з’ясувалося, що вони цим займаються вже давно, і вже багато чого було куплено – дифібрилятор, киснева станція. Ми об’єдналися і створили групу під умовною назвою “тяжелая медтехника”. Потім я придумав хештег #народнийгоспіталь”, – розповідає Роман.

 

 

 

2677dfb-5.jpg.pagespeed.ce.oeop9R2GC3

 

Усього в команді “Народного госпіталю” – шість координаторів і сотні людей, які фінансують закупівлю техніки, допомагають транспортом, власною участю.

“Багатьох із них ми не знаємо особисто, але це нам не заважає”, – каже Антоніна Юрченко.